به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ محمد جواد جهرمی در همایش برجام، اقتصاد مقاومتی، سرمایه‌گذاری و اشتغال با اشاره به اقدامات مربوط به اقتصاد مقاومتی در شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: ۲۳ هزار کیلومتر فیبر نوری در کشور کشیده شده که تمام تجهیزات تولید داخل بوده است.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، گفت: پروژه توانا در شبکه زیرساخت کشور با تکیه بر فناوری و تجهیزات بومی راه‌اندازی شده که هم اکنون مراحل تست را می‌گذراند.
وی گفت: این پروژه تجهیزات شبکه زیرساخت در بخش انتقال و ترانزیت را از واردات کمیاب کرده است.
جهرمی خاطرنشان کرد: در این پروژه ۱۴۰ هزار میلیارد تومان از توان داخلی سرمایه‌گذاری شده و قادر شده‌ایم در عراق و افغانستان نیز از تکنولوژی بومی خودمان پروژه اجرا کنیم.
وی گفت: همچنین در زمینه سیستم انتقال (SDH) نیز توانایی تجهیزات بومی در کشور ایجاد شده و امکان توسعه تجهیزات با تجهیزات بومی وجود دارد.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت خاطرنشان کرد: در مجموع ۴۰ درصد سرمایه‌گذاری‌هایی که برای توسعه زیرساخت انجام شده از منابع داخلی بوده است.
وی خاطرنشان کرد: اگر امروز در حوزه ساخت تجهیزات و سخت‌افزار نمی‌توانیم نگاه صادراتی داشته باشیم اما در حوزه فناوری این قابلیت در کشور وجود دارد و می‌توانیم بر مزیت رقابتی کشور اتکا کنیم./فارس