به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ شرکت امنیتی Check Point اعلام کرده شرکت کره‌ای Kiniwini تحت نام ENISTUDIO Corp ، ۴۱ اپلیکیشن حاوی بدافزار طراحی و منتشر کرده است. این اپلیکیشن ها با تولید تعداد زیادی کلیک‌های کلاهبردارانه مخفی در تبلیغات برای عاملان خود درآمدزایی می‌کنند.

طبق اعلام شرکت مذکور این احتمالاً بزرگ‌ترین حمله بدافزاری کشف‌شده در گوگل پلی است.
البته گوگل پس از هشدار، خیلی سریع این اپلیکیشن ها را از گوگل پلی پاک کرد اما تا قبل از این اقدام این بدافزار بین ۴.۵ تا ۱۸.۵ میلیون مرتبه دانلود شد. از سوی دیگر برخی از این اپلیکیشن ها، سال‌ها بود که در گوگل پلی حضور داشتند و این اواخر آپدیت شده بودند.
در همین راستا چک پوینت در گزارشی می‌نویسد: مشخص نیست این کدها چه مدت است که درون اپلیکیشن وجود دارند بنابراین میزان گستردگی دقیق بدافزار را نیز نمی‌توان به‌درستی تخمین زد. احتمال می‌رود این بدافزار بین ۸.۵ تا ۳۶.۵ میلیون کاربر را آلوده کرده باشد.
چک پوینت این بدافزار را «جودی » نامیده که یکی از کاراکترهای اصلی در اپلیکیشن های Kiniwini است.
هنگامی‌که کاربر این بدافزار را دانلود می‌کند، برنامه به‌طور مخفیانه ارتباطی میان دریافت‌کننده با سرور بدافزار ایجاد می‌کند. این سرور نیز بدافزار اصلی را که شامل یک کد جاوا اسکریپت است ارسال می‌کند. سپس بدافزار URL هایی را باز می‌کند که تقلیدی از مرورگرهای پی سی هستند اما در یک صفحه مخفی وب‌باز می‌شوند و کاربر را به وب‌سایت  دیگری راهنمایی می‌کنند. هنگام باز شدن وب‌سایت هدف، بدافزار با استفاده از کد جاوا اسکریپت روی بنرهای تبلیغاتی گوگل کلیک می‌کند./سایبربان