به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ پس از گذشت بیش از ۳ ماه از دستور مستقیم رهبر انقلاب مبنی بر انحلال شوراهای عالی موازی با شورای عالی فضای مجازی، و بعد از پشت اندازی های مکرر توسط اعضای این شورا و بخصوص رئیس دولت تدبیر، این بار نوبت به نمایندگان مجلس رسیده تا در نادیده گرفتن امر رهبری سنگ تمام گذارند.

مهمترین و نخستین دستور مقام معظم رهبری در چندین مرتبه دورهمی(جلسه) اعضای شورای عالی فضای مجازی، حتی مجال مطرح شدن هم پیدا نکرده است؛ این در حالی است باید از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در کمیسیون صنایع و معادن به منظور مطرح کردن این موضوع و سپس موکول کردن به آینده، تقدیر و تشکر کرد.

ادغام شورای عالی فناوری اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی، که قرار بود در ۱۹ مهر مورد توسط کمیسیون صنایع و معادن مجلس بررسی شود برای چندمین بار در ماه های گذشته به تعویق افتاد.139406201559527236064714

جمع‌بندی نهائی و رأی‌گیری در ارتباط با طرح ادغام شورای‌عالی فناوری اطلاعات در شورای‌عالی فضای مجازی و حذف ماده (۴) قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به بعد از تعطیلات مجلس شورای اسلامی جهت ایام محرم موکول شد.

حال با گذشت دو ماه از این موضوع، امروز قرار بود این بحث بار دیگر در کمیسیون مذکور مطرح و بررسی شود که الیاس طاهری -عضو این کمیسیون- گفت: این بار کمیسیون وقت نکرد.

کارشناسان علت این اقدامات را فشار برخی گروه های نفوذ کرده در بدنه وزارت ارتباطات و شرکت زیرساخت می دانند.

این سهل انگاری ها توسط مسئولین مختلف موجب اعتراض مردم، فعالین و کارشناسان فضای مجازی شده است.

گروه های گوناگون که مباحث مختلف فضای مجازی را بصورت تخصصی در شبکه های اجتماعی پیگیری می کنند؛ امروز این تمرکز خود را بر این مورد قرار داده بودند که نشان دهنده حساسیت و مطالبه عموم مردم مبنی بر مدیریت کلان فضای مجازی کشور است.

امیدواریم مسئولین این دغدغه های مردمی را درک کرده و ضمن عمل به مسئولیت هایی که پذیرفته اند، در راستای امر رهبری گام های استواری بر داشته و با جبران کم کاری گذشته؛ سرعت انجام وظایف خویش را افزایش دهند.