به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ آیت‌الله عباس رحیمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خمینی‌شهر اظهار کرد: جای تأسف و نگرانی دارد که مطالب فساد اخلاقی و مخالف باحیا و عفت اسلامی در فضای مجازی در بین خانواده و جوانان و نوجوانان  در حال گسترش است.

 امام‌جمعه خمینی‌شهر گفت: یکی از راهکارها و جذب خانواده‌ها و جوانان در ترویج مفاسد اخلاقی، انتشار مطالب در بین کانال‌های تلگرامی و گروه‌های مجازی با محتوا و مطالب علمی و تحت عنوان‌های دیگر است.

وی ادامه داد: امروز فضای مجازی آلوده به تبلیغات فساد اخلاقی و آگهی فحشا شده است، عدم برخورد و توجه به این‌گونه مسائل باعث می‌شود تا حیا و عفت اسلامی از خانواده‌ها و جوانان از بین برود.

  امام‌جمعه خمینی‌شهر با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از این توطئه توسط دشمنان داخلی حیوان‌صفت با الگوی غربی منتشر و تبلیغ می‌شود ادامه داد: امروز مطالبی در گروه‌های مجازی در جامعه ما در حال انتشار است که مسؤولین دولت‌های خارجی و غربی قطعاً اجازه انتشار آن‌ها را در بین کودکان و نوجوانان خود نمی‌دهند ولی برای جوانان و کودکان کشور ما آزادانه تولید می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه انتشار این‌گونه مطالب در جامعه باعث بلوغ زودرس و فساد علنی و مخفی در بین نوجوانان می‌شود تصریح کرد: هدف اصلی امروز دشمن بی‌حیا کردن جامعه ماست.

امام‌جمعه خمینی‌شهر با بیان اینکه انتشار هرگونه مطلبی که باعث بی‌حیایی و تغییر اخلاقی در جامعه شود حتی داستان‌ها و رمان‌های ضد اخلاقی مجاز نیست اضافه کرد: امروز اخلاق در جوامع غربی ذبح ‌شده است و در ظاهر وجود دارد ولی عملاً مفهوم ندارد.

 رحیمی با بیان اینکه کشورهایی مثل عراق، ایران و کشورهای اسلامی مورد حملات ضد اخلاقی و فرهنگی غرب قرار دارند ادامه داد: اعتقاد دارم وزارت ارشاد و متولیان این موضوع در مقابله با ترویج فساد اخلاقی در فضایی مجازی کوتاهی می‌کند چون ابزار قانونی در دست وزارت ارشاد و آنان است این ابزار و اختیار در دست امام‌جمعه و جامعه روحانیت نیست.

 آیت‌الله رحیمی با بیان اینکه دولت متولی اجرای قانون در جامعه است گفت: اعتقاد دارم ما در بخش مبارزه با ترویج مفاسد اخلاقی نباید کمتر کشور چین عمل کنیم.

وی ادامه داد: مسؤولان و متولیان کشور باید شبکه مجازی را کنترل کنند، هنوز برای ما مشخص نیست در این بخش مسؤولان از چه چیز و چرا از فیلتر کردن شبکه‌های مجازی فاسد هراس دارند.

  امام‌جمعه خمینی‌شهر با بیان اینکه  دولت باید به ‌صورت جدی و قاطع با شبکه‌های مجازی فساد برخورد کند خطاب به وزیر جدید ارشاد گفت: وزارت ارشاد باید به داد جوانان و حفظ اخلاق اجتماعی در جامعه برسد، امروز حیا و عفت جوانان در معرض خطر جدی است، حیا ریشه اخلاق و همه مسائل ماست.

 امام‌جمعه خمینی‌شهر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ما باید به‌گونه‌ای عمل کنیم تا کسانی به انقلاب و مقام معظم رهبری بدبین هستند را جذب کنیم تصریح کرد: امروز لبیک یا حسین گفتن یعنی لبیک یا خامنه‌ای و در حمایت و دفاع از ارزش‌های انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی و مذهب تشیع معنی می‌شود.

وی با اشاره به دیدار مردم استان اصفهان با مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبری در سخنان خود به جایگاه خمینی‌شهر در عرصه ایثار و شهادت لطف داشتند که جا دارد از طرف مردم خمینی‌شهر از ایشان تشکر کنم.

آیت‌الله رحیمی  با بیان اینکه امروز همه نعمت‌های که نصیب نظام جمهوری اسلامی‌شده است را مدیون خون شهدا هستیم تصریح کرد: حماسه عظیم اربعین به برکت مذهب تشیع، وحدت مسلمانان و نظام جمهوری اسلامی است، حماسه عظیم اربعین زمینه‌ساز ظهور خواهد بود.

 امام‌جمعه خمینی‌شهر با اشاره به تمدید تحریم‌های اخیر ایران توسط دولت آمریکا گفت: آمریکا به علت عدم عبرت‌گیری از گذشته همچنان به روش استکبارگونه خود ادامه می‌دهد.

وی افزود: آمریکا با تمدید ده‌ساله تحریم گذشته خود نشان داد که پیش‌بینی‌های مقام معظم رهبری در بدعهد و فریب‌کار بودن و عدم اعتماد به آمریکا کاملاً صحیح و درست بود.

امام‌جمعه خمینی‌شهر با بیان اینکه مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود اشاره کردند بصیرت سیاسی مردم و عوام جامعه از بعضی از خواص ما بیشتر است ادامه داد: از نخبگان سیاسی و خواص نظام انتظار می‌رود با بصیرت سیاسی همچون مردم جامعه به آمریکا نگاه کنند و به اصول نظام و انقلاب پایبند باشند.

وی بابیان اینکه زنده نگه‌داشتن روحیه انقلابی‌گری نشانه بصیرت سیاسی است ادامه داد: باید روحیه بسیجی بودن و جهادی بودن در جامعه ما حفظ شود چراکه حفظ این روحیه عامل شکست دشمن است.

 امام‌جمعه خمینی‌شهر کرد: لبخند به آمریکا و بکار بردن کلمات عجیب ‌و غریب  همچون تعامل، ساده‌لوحی و فریب دادن خود است، با آمریکا به ‌عنوان بزرگ‌ترین یاغی جهان نمی‌توان با لبخند رفتار کرد و به آمریکا خوش‌بین بود./فارس