به گزارش، پایگاه خبری فضای مجازی ایران، وبلاگ “آخرین انتظار” نوشت:

امروزه، دشمنان این مرز و بوم به این باور رسیده اند که جهت نیل به اهداف سیاسی مانند تغییر رژیم و تسلط بر منطقه، و یا اهداف اقتصادی مثل تصرف منابع، می بایست بن مایه های فرهنگی این مردم را هدف قرار دهند تا با تغییر سلول های بنیادین پیکر  فرهتگی یک کشور و دگرگونی هنجارها، ارزش ها، باورها و اعتقادهای افراد بتوانند ذهنها را تسخیر و آنان را در مسیر اهداف مورد نظرشان سوق دهند.

با آسان تر شدن هرچه بیشتر ارتباطات اجتماعی و سرعت اشتراک گذاری اطلاعات مختلف و متنوع از سویی، و ناکامی دشمن آمریکایی-اسراییلیِ نظام مقدس جمهوری اسلامی از مبارزه، خرابکاری، تفرقه افکنی و جاسوسی در میدان واقعی از سوی دیگر، این فرصت از پیش تعیین شده، یعنی فضای مجازیِ صهیونیستی، بستر آماده ای شد برای بزرگترین، ریشه دار ترین و عمیق ترینشبیخون تاریخی، یک جنگ تمام عیار بدون اینکه افراد جامعه هدف حتی آن را احساس کنند. جایی که به آهستگی و بدون سر و صدا میان اندیشه های ملتی رخنه می کن د، آنها را می پوساند و به قهقرا می کشاند. و چون دستش از براندازی حکومتی کوتاه می شود (و در فضای “واقعی” تنها و تنها درایت و تدبیر حاکمی دانا و آگاه چون مقام عظمای ولایت می تواند آن تفرقه افکنی و شرارت های مخفیانه را کوتاه کند)، به فکر دام قدیمی خویش می افتد که روزی با چنین هدفی آن را بنا کرده بود؛ “شبکه تار عنکبوتی اینترنت”. غافل از اینکه در این فضا هم، رهبر فرزانه انقلاب آگاهانه وارد میدان می شود و با صحبت های روشنگرانه، تمام نقشه های دشمنان اسلام و مسلمین را نقش برآب می کند…

افسوس…

افسوس بر آنان که مخاطب بیانات ایشان هستند، همین مسئولین خواب زده ، که سر در آخور دشمن کرده و کوتاهی خود را از اطاعت اوامر ولایت، با بهانه های واهی و کودک فریب توجیه می کنند.

دشمن هر روز ترفند های جدیدتری به کار می بندد. فضای ناامن اینترنت، محیطی شده برای پر کردن جیب عده ای که در شورای عالی فضای مجازی با انگیزه های خطرناک، همچنان به استقرار این دام شیطانی ، اصرار می ورزند. قطعا دیری نمی گذرد که دود این نافرمانی آشکار، چشمان مسئولین بی تدبیر را آنجا که دیگر دیر خواهد بود، کور کند.

آیا در این محیط آلوده می توان کار مفید و مثبتی در جهت مقابله با دشمنی که خود سازنده و گرداننده آن است، به انجام ساند؟ مردم برای اطاعت اوامر ولایت فقیه در حوزه فضای مجازی، به همت این افراد چشم دوخته اند و هر روز بیشتر از قبل به اهمیت راه اندازی شبکه ملی اطلاعات (اینترنت ملی) پی می برند. همچنان که در جبهه داخلی جنگ نرم شاهد غفلت زدگی و بی تدبیری مسئولان کشور هستیم، در آن سو دشمن زیرکانه و موزیانه به کارش ادامه می دهد.

او در این راه چهار برنامه اساسی در نظر گرفته است.

دشمن صهیونیستی، اولین کار خود در زمین هدف را بر پایه جذب می گذارد. بدین ترتیب می بایست محیطی را فراهم کند که کاربران جامعه هدف را شیفته و دلبسته و به نحوی اغوا نماید.

روان شناسی، جامعه شناسی، جادوی بصری و اطلاعات بدست آمده از شیوه زندگی، باورها و تعصبات نیز بسیار کمک کننده و سازنده فضایی هستند که برگرفته از روح جمع طلب انسانی می باشد و این اطاقک جاسوسی خود را با رنگ ها و گرافیک ها و جاذبه های هنری و امکانات فوق العاده ای چون سرعت انتقال پیام، تماس رایگان و امکان یافتن آشنایان قدیمی و… که هر کسی را شیفته می کند، بزک کرده و شروع به عضو گیری می نماید. چنان زیرکانه که حتی از میان افرادی که در سمتهای حساس و پست های بالای مملکتی طرفدار پیدا کرده  و مجذوبشان می کند و روز به روز بر طمعشان می افزاید. و این چنین است که آنها را تطمیع می کند و این فاز اول برنامه دشمن است. حتی اگر فهمیده باشی، دیگر سخت است دل بکنی از آن همه جذابیت، از آن همه دوستان و گروههای به ظاهر مفیدی که دلبسته شان شدی! جناب نماینده مجلس، جناب رئیس فلان دستگاه و مدیر فلان موسسه!…

حالا همه چیز برای بازی دشمن مهیاست، و زمین جدیدش پر است از مهره های سیاه و سفید و رنگی. او این بار خودش مستقیما وارد عمل نمی شود! مهره هایی که دانسته و نداسته رامش شده اند، برنامه اش را پیش خواهند برد. باید کاری کند که دشمن دیرینه و سرسختش یعنی جمهوری اسلامی را که هیچ جور نتوانسته ساقط کند، از درون شکننده و تلاشی نماید. همه اطلاعات ریز و درشت هم در دسترس او قرار دارند چون قبلا همه اطلاعات ضروری و غیر ضروری مردم منطقه هدف را از فضاهای جاسوسی خوش آب و رنگش جمع آوری کرده است. فیسبوک، وایبر، تلگرام، توئیتر، واتس آپ، اینستاگرام و… نیز نقش ربات های مجازی او و اسب تراوایی وی را ایفا می کنند. او می داند چه بحثی بیشترین آمار را در ایران دارد، مردم ایران بیشتر روی چه کلمات و موضوعاتی تعصب دارند، بیشتر کل کل ها و جدل های لفظی اقشار بر سر چیست؟ او که قبلا با هیچ روشی نتوانسته وحدت ایرانیان را خدشه دار کند، حالا برایشان جوک های قومیتی می سازد و در کمترین زمان ممکن بین بازیکنانش نشر می دهد. بعد کم کم و خیلی نرم می رود سراغ شخصیت های مهم و پرطرف دار در ایران، شخصیت هایی که  بیشتر مردم به رای و نظر آنها چشم دوخته اند! مراجع و افراد مذهبی مشهور که سمت های مهمی دارند. و همین طور در همه زمینه ها وارد می شود تا همه ارزشها را از نظر مردم بیندازد… همان ارزش هایی که ملت را کنار هم قرار داده و از تعدی دشمن حفظ می کند.

از سوی دیگر مردم همیشه با بصیرت ایرانی، تحت امر ولی فقیه با درایت، مثل همه حربه های دیگر صهیونیستی، باز هم دست آلوده آن را در این فضا مشاهده می کنند. اینجاست که فرد یا افرادی که قبلا اطلاع نداشتند تصمیم به ترک این فضا های ضداجتماعیِ نجسِ امریکایی می گیرند. دشمن بزرگ انقلاب اسلامی برخلاف مسئولان بی خرد نظام، از پا ننشسته و برنامه ای هم برای اینان تدارک دیده است. اگر فرد یا افرادی به این مرحله برسند و با تمام قوا در جهت افشاگری، اطلاع رسانی و آزادسازی باقی هم وطنان گرفتار در دام شیطان بزرگ گام بردارند و اگر دشمن تاثیر مثبت آنها را بر ضد اهدافش ببیند دست به اقدام تازه ای می زند. از این مهره سوخته ، که دیگر حکم دشمن را برایش پیدا کرده، قبلا در همین فضاها اطلاعاتی ثبت و بایگانی شده است. یا حتی اگر قبلا از این فضا ها استفاده نکرده، قطعا در محیط اینترنت رد پایی از طرز تفکر و یا اطلاعات  او یافت می شود. با بازیابی این اطلاعات و بارگذاری مدارک موجود، برنامه سوم خود را عملی می کند، به این ترتیب که از میان مهره های استحاله شده اش، آنها را که هم فکر و ظاهرا مذهبی هستند مقابل هم قرار می دهد، تا فرد مورد نظر را تحقیر کنند و در مقابل صحبت های روشنگرانه اش، با ایراد گیری و بهانه تراشی و دست آخر با اتهام زنی و بیان عباراتی نامناسب شروع به تخریب، ترور شخصیت و تحقیر فرد بزنند تا به تدریج او را از مسیری که در آن قرار گرفته منحرف کرده و دست آخر دور کنند و باعث شوند که شخص، دیگر نتواند به راه خود ادامه دهد این کار توسط همان کاربران و عموماً افراد مذهبی که فکر آنان توسط دشمن مدیریت می شود صورت می گیرد (این مدیریت الزاماً مدیریت و کنترلی محسوس و مشخص محسوب نمی شود که شخص علم داشته باشد که دشمن او و فکرش را جهت می دهد). دشمن ضمن بالا بردن فشار لازم در مرحله تحقیر، به موازات آن تهدید را نیز چاشنی کار قرار می دهد و مستقیما یا توسط عوامل خود عنصر موثر را تهدید به اموری می کند که شخص برحسب آن دچار ترس و واهمه و همچنین عقب نشینی از مواضع خود شود و یا به کل فضا را رها کند یا مواضع خود را به نفع دشمن تعدیل نماید (تعدیل در اینجا به معنای انفعال است). در صورتی که این راهکار هم موثر واقع نشود و دشمن نتواند شخص را با تطمیع، تحقیر و ترور شخصیت و همچنین تهدید از مسیر خود بازدارد، وارد فاز و مرحله نهایی شده و فرد را از صحنه یا فضای فعلی حذف می کند.

آمریکا نه تنها در محدوده جغرافیایی خود که تا فراتر از مرزهایش، بویژه آنجا که امنیت و اعتبارش در خطر است، دست به فریب و جاسوسی می زند. اخیرا  مشخص شده، دولت آمریکا با شرکت نرم‌افزاری HBGary Federal برای طراحی نرم‌افزاری که بتواند در شبکه‌های اجتماعی پروفایل‌های جعلی متعددی بسازد قرارداد بسته است. هدف از این کار تحریف افکار عمومی با پروپاگاندا[۱] در مورد مسائل حساس است. از این روش برای یافتن افکار عمومی ای که به مذاق مقامات خوش نمی‌‌آید نیز استفاده می‌شود. سپس می‌توانند از این هویت‌های “جعلی” برای لکه‌دار کردن کمپین‌های ضد هویت‌های واقعی استفاده کرد.

در حال حاضر دور از انتظار نیست که این خط مشی برای گروههای اجتماعی مجازی داخل کشور ما نیز پیاده شود.

به گزارش خبرگزاری آنا به نقل از Engadget، نیروی دریایی ارتش آمریکا (NAVY) اعلام کرده است که به زودی یک چارچوب جنگ سایبری را عملیاتی می‌کند تا در صورت لزوم به کشورهای متخاصمی که از سوی کاخ سفید معرفی می‌شوند با دستور این نهاد حمله سایبری کند. در شرایطی که آمریکا و سگ دست آموزش در منطقه غرب آسیا، یعنی رژیم صهیونیستی، به شدت به مبارزه و غلبه بر ایران می اندیشند و توان نظامی آن را در خود نمی بینند، بهترین گزینه جنگ سایبری و حمله مجازی است. جنگی که از مدت ها پیش آغاز شده و بدون آنکه کسی بفهمد به سرعت با آن درگیر می شود. جنگی درون خانه و تلفن همراه شما! در شبکه ای متصل به هم و در هم تنیده که بیشتر کارها و فعالیت های کاربران را در خود جای داده است! از تماس با دوستان و آشنایان و اشتراک گذاری مطالب و تصاویر گرفته تا اطلاعات حساب پس انداز و رد و بدل شدن اطلاعات بسیار دیگر، درون فضای آلوده ای که زیر نظر بزرگ ترین دشمن ملی–مذهبی ما رصد می شود.

این جاست که با توجه به آیه شریفه نفی سبیل  «وَلَن یَجْعَلَ اللّهُ لِلْکَافِرِینَ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ سَبِیلًا؛ و خداوند هرگز بر [زیان] مؤمنان براى کافران راه [تسلطى] قرار نداده است» (نساء/۱۴۱)، متاسفانه باید اعتراف کرد که در حال حاضر مسئولین امر، در شورای عالی انقلاب فرهنگی و فضای مجازی، این راه را برای تسلط دشمن کافر، روز به روز باز تر و هموار تر می سازند.

رهبر معظم انقلاب همواره کید دشمن را متذکر شده و می فرمایند :

« غفلت ما برای دشمن فرصت آفرین است…کید دشمن را هرگز از نظر دور مدارید؛ که درس علی علیه السلام به ما این  است: “من نام لم ینه عنه…” اگر کسی بخوابد باید بداند که دشمن او نخوابیده است.

جناب وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات، شما که در پاسخ به درخواست فیلترینگ شبکه های ضد اجتماعی و جاسوسی وایبر، تلگرام، واتس اپ و تانگو توسط معاون اول قوه قضائیه، اطاعت نکردن خود را، با بهانه افزایش آگاهی مردم در استفاده از اسلحه های نامرئی دشمن، توجیه می کنید، آیا به عنوان یکی از سران مملکت مقدس اسلامی، شایستگی استقرار در سمت فعلی خود را دارید؟ خواهشمندیم تا زمانی که پروژه خطیر شبکه ملی اطلاعات را به انجام نرسانده اید، نام سمت خود را به وزیر امور جاسوسی صهیونیستی و اشاعه اطلاعات ملی، تغییر دهید.

[۱] پروپاگاندا یا تبلیغات سیاسی: شکلی از ارتباط است که هدف آن نفوذ بر گرایش یک جمع یا جماعت به موضع و دلیل دلخواه مبلغ سیاسی می باشد