سرویس نگاهی به وبلاگ ها: به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران “فیمنا” وبلاگ”عبور” به قلم مسعود یارضوی نوشت:

از دو سال قبل تا همین الآن، اگر نوشته هایم را خوانده باشید حتماً می دانید که یکی از اصلی ترین تحلیلهایی که دائم اصرار و تأکید دارم مخاطب هایم آنرا بخوانند و بدانند بحث “فتنه اقتصادی” و “ناآرامی خیابانها به بهانه تحریم ها”ست.

8304

اولین بار تحلیلی با عنوان “چرایی طرح یقه آبی ها در ساختار اعتراضی فتنه” را حدود سه سال قبل در رسانه ها و در همین زمینه نوشتم و از آن روز تا حالا یکی از جدی ترین تحلیلهایم همین مسئله بوده است.

از آن سه سال قبلی که در بالا گفتم، گذشت و رویه من در تأکید بر احتمال وقوع فتنه اقتصادی و آشکار سازی ابعاد و مختصات تئاتری به نام “تحریم” ادامه یافت تا چند ماه قبل که به حوادث اوکراین رسیدیم و شاهد مثال تحلیلهایم از راه رسید. با این مضمون که چطور می شود یک کشور را به بهانه مطالبات حق و ناحق اقتصادی به اغتشاش و جنگ داخلی کشاند.

در همان ایام تحلیلی با عنوان “فتنه آینده؛ از محتوای اوکراینی تا مدل تایلندی” را در خبرگزاری خوب فارس منتشر و چند روز بعد هم تأکید کردم که دولت اوکراین ماندنی نیست.

مدتی بعد نیز در یک مناظره سیاسی در یکی از دانشگاه ها، این جملات را از روی تحلیل و بدون اینکه هیچ تصریحی در دستم باشم، پیرامون بحث فتنه اقتصادی عرض کردم: “بحث تحریم ها رو دارن مطرح میکنن به بهانه ی نآرام سازی اقتصادی بعد از توافق ژنو… میخوان مردم رو بکشن تو خیابان، اینا هنوز ظرفیت سال ۸۸ از نظر خودشون سرد نشده و به بهانه این ناآرام سازی میخوان اون هدفی که ۷۸ بهش نرسیدن، ۸۸ بیشتر تلاش کردن باز نرسیدن! میخوان دوباره به این هدف برسن…”

ادامه مطلب