به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ سرهنگ فخر‌الدین توکلی رییس پلیس فتا استان قزوین در همایش “صیانت از کودکان آنلاین” که پیش از ظهر امروز در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، با اشاره به اینکه خیلی از افراد از جرائم فضای مجازی اطلاعی ندارند، اظهار کرد: از هم گسستگی خانواده‌ها به واسطه عدم آشنایی و رعایت نکردن امنیت اجتماعی مشکلات بسیاری به همراه داشته است.1003835

وی افزود: برخی سودجویان با مهندسی اجتماعی و فریب دیگران به بهانه برنده شدن در قرعه کشی، حساب افراد را خالی می‌کنند که امروز با گسترش تکنولوژی هر روز روش‌های نوینی مورد استفاده مجرمین قرار می‌گیرد.

رییس پلیس فتا ابراز کرد: برخی خانواده‌ها برای تشویق فرزندان به درس، خرید گوشی را وعده می‌دهند که عدم آموزش لازم در خصوص نحوه استفاده از این فناوری‌ها موجب می‌شود که کودکان در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار گیرند.

این مسوول با تاکید براینکه نباید خود را از تکنولوژی دور کرد، گفت: اطلاع نداشتن از نحوه حراست از اطلاعات شخصی دسترسی حکر‌ها را به اطلاعات خود آسان می‌کند.

توکلی با اشاره به اینکه برخی افراد با عناوین مختلف مرتکب تخلف می‌شوند، اذعان داشت: افرادی که از گوشی همراه اندرویدی استفاده می‌کنند ناآگاهانه هم می توانند در جایگاه شاکی و هم متهم قرار گیرند لذا افراد حتی در مورد عکس‌های پروفایل خود باید محتاطانه عمل کنند.

وی با بیان اینکه بسیاری از بازی‌های مجازی تفکر کودکان را تغییر می‌دهد، عنوان کرد: خانواده‌ها تا حدی می‌توانند فرزندان خود را کنترل کنند چرا که خارج از منزل با دوستان و نهاده‌های دیگر در ارتباط هستند لذا والدین باید دارای تفکر به روز در آموزش به فرزندان خود باشند.

رییس پلیس فتا در پایان افزود: افراد می‌توانند با مراجعه حضوری به خیابان دروازه رشت- پلیس فتا و یا با استفاده از سایت و تماس با شماره  ۲۱۸۳۵۳۹ از مشاره کارشناسان در این حوزه استفاده کنند./شاخص