پیش نویس تفاهم‌نامه هماهنگی فرکانسی در مناطق مرزی بین دو کشور ایران و ترکیه در حوزه شبکه‌های موبایل و صدا و تصویر تدوین شد.

پیش نویس تفاهم‌نامه هماهنگی فرکانسی در مناطق مرزی بین ایران و ترکیه در راستای نخستین نشست هماهنگی فرکانسی دو کشور در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برگزار شد.

در این نشست که با حضور یک هیات ۱۴نفره با سرپرستی معاون رگولاتوری ترکیه برگزار شد موضوعات مربوط به وجود رومینگ ناخواسته در حوزه تلفن‌همراه، هماهنگی فرکانسی در پخش صدا و تصویر، تداخلات فرکانسی و هماهنگی فرکانسی مرزی در بخش GSM، ۳G و ۴G در مرز ایران و ترکیه مورد بررسی قرار گرفت.

در پایان این نشست نیز به دلیل نبود تفاهم‌نامه در زمینه باندهای فرکانسی بین ایران و ترکیه، پیش‌نویس تفاهم‌نامه هماهنگی فرکانسی در مناطق مرزی بین دو کشور در حوزه شبکه‌های موبایل و صدا و تصویر تدوین شد تا در جلسات آتی نهائی و مبادله شود.

در حاشیه این نشست لطف‌الله سبوحی قائم مقام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی با اسماعیل کارائیلان معاون رگولاتوری ترکیه دیدار داشت که در این دیدار با توجه به اشتراکات فرهنگی و اجتماعی بین این دو کشور، ایران خواستار تبادل تجربیات ترکیه در حوزه‌های مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات بویژه در بخش اتصال متقابل و قابلیت ترابردپذیری شماره‌های موبایل (MNP) شد.