به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ سرهنگ “حبیب اله رجبلی” اظهارداشت: شکایات و پرونده های تشکیل شده در پلیس فتا متاسفانه دیده می شود افراد شیاد و کلاهبردار به مناسبت های مختلف با راه اندازی سایت های اینترنتی در فضای مجازی قصد کلاهبرداری از شهروندان را دارند.

وی با تاکید براینکه انگیزه این افراد فقط اخاذی و سوءاستفاده از احساسات زائران اربعین می باشد، از شهروندان خواست هشدار های پلیس را جدی گرفته و همواره موارد امنیتی را مد نظر خود قرار دهند.
وی افزود: زائرین تنها از سایت سماح به نشانی www.samah.haj.ir جهت ثبت نام خود در زمینه سفر اربعین می بایست استفاده کنند و تبلیغاتی که در فضای مجازی مبنی برسفر سریع، بدون ویزا و ارزان برای اربعین منتشر می شود، شیادی است و به منظور اخاذی از افراد انجام می شود.
رئیس پلیس فتا استان فارس خاطرنشان کرد: سایت هایی که در فضای مجازی برای سفر به عتبات تبلیغ می کنند، الزاما باید محیط فیزیکی مشخص داشته و دارای شخصیت حقوقی یا حقیقی باشند.
وی از زائرینی که قصد سفر به اتبات عالیات در روزهای باقی مانده را دارند درخواست کرد: در طول سفر از وسایل الکترونیکی خود شامل موبایل، دوربین عکاسی و … محافظت و در نگهداری آن کوشا باشند./فارس