خراسانی زاده سخنگوی دومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی در نشست خبری گفت: درحوزه رسانه‌های دیجیتال خیلی از افراد به صورت انفرادی و یا در موسسه‌های فرهنگی کار می‌کنند وبه دلیل اینکه آن‌ها شرایط بروز و ظهور ندارند این نمایشگاه می‌تواند عرصه‌ای برای این افراد باشد.

thumb2_34695به گزارش فیمنا ؛ محمد خراسانی زاده سخنگوی دومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی در نشست خبری که صبح امروز در خبرگزاری تسنیم برگزار شد اظهار داشت: در سال ۱۳۹۱ جمعی از تشکل‌های رسانه های دیجیتال به این تصمیم رسیدند که نمایشگاهی ترتیب داده شود تا خدماتی که در عرصه رسانه های دیجیتال در حال تولید است در این نمایشگاه ارائه شود و به همین دلیل اولین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی در سال ۱۳۹۱ برپا شد.

وی با بیان اینکه تخصصی بودن اولین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی یکی از اتفاقات قابل توجه بود چرا که مخاطب خاص خودش را داشت، افزود: در نظر سنجی که در اولین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال از بازدید کنندگان و مسئولین دست اندرکار این حوزه انجام شد به این نتیجه رسیدیم که این نمایشگاه گام اول بود و باید استمرار داشته باشد.

سخنگوی دومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب در رابطه با علت برگزار نشدن دومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در سال ۹۲ اظهار داشت: با تغییراتی که در بدنه  اجرایی در سال ۹۲ رو به رو بودیم برنامه زمانی ما دچار اشکالاتی شد و ما تصمیم گرفتیم که امسال دومین نمایشگاه را برپا کنیم.

خراسانی زاده با بیان اینکه درج عنوان انقلاب اسلامی درکنار رسانه‌های دیجیتال، بیشتر به منظور نمایش زحماتی است که جناح فرهنگی مومن در این عرصه کشیده اند، عنوان کرد: نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در واقع  تجمعی است برای اصحاب حق واین به منظور مرز کشی بین کسانی که درحوزه انقلابی  فعالیت می کنند و دیگر دست‌اندرکاران حوزه رسانه‌های دیجیتال نیست.

وی با بیان اینکه  نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی تریبونی است برای بی تریبون ها ،عنوان کرد: درحوزه رسانه‌های دیجیتال خیلی از افراد به صورت انفرادی و یا در موسسه‌های فرهنگی کار می‌کنند و به دلیل اینکه آن‌ها شرایط بروز و ظهور ندارند این نمایشگاه می‌تواند عرصه‌ای برای این افراد باشد و در واقع این نمایشگاه تریبونی برای بی تریبون‌ها است.

خراسانی زاده خاطر نشان کرد: دومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی با همت تشکل‌های مردم نهاد عرصه فرهنگی از جمله حزب الله سایبر، بازی سازان انقلاب اسلامی و مجموعه فرا برپا می‌شود و همچنین از سازمان سراج ، سازمان تبلیغات اسلامی و شهرداری تهران که از برپایی نمایشگاه حمایت کردند تشکر می‌کنیم.

سخنگوی دومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب در رابطه با بخش ‌های مختلف دومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی گفت: دومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی در دو بخش اصلی و جانبی برگزار می شود. بخش اصلی شامل رسانه‌های بر خط ( فعالیت ها در حوزه اینترنت)، نشر دیجیتال (  نرم افزارهای تلفن همراه)، بازی و پویا نمایی، فناوری اطلاعات و بین الملل و هنرهای دیجیتال است، بخش جانبی نیز شامل فرصت‌ها و تهدید ها، کودک و نوجوان و کارگاه‌ها و نشست‌ها است.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه فرمول چیز دیگری است و جهان بینی ما بر پایه نمایشگاهی متفاوت است و نمی‌خواهیم از مجموعه هایی که همیشه حضور داشتند استفاده کنیم. حدود ۳۰۰  موسسه و مجموعه مردم نهاد فعال در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی که حرف‌های تازه ای دارند در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

خراسانی زاده در رابطه با زمان برگزاری این نمایشگاه و نحوه ثبت نام متقاضیان گفت: دومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی از تاریخ یکم لغایت هفتم شهریور ماه از ساعت ۹ صبح الی ۲۲ در محل سالن های نمایشگاهی بوستان گفتگو برگزار می‌شود و متقاضیان می‌توانند جهت ثبت نام تا ۲۵ مرداد به پایگاه اینترنتی به نشانی www.irdmfestival.ir مراجعه نمایند.