به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ سرهنگ سیدعلی میراحمدی  گفت: با توجه به پیشرفت و گستردگی تکنولوژی در تجهیزات هوشمند الکترونیکی، در عصر حاضر امکان ارتباط کاربران اعم از افراد عام و خاص به نحوی سهل گشته است که کاربران از اقصی نقاط جهان با یکدیگر ارتباط برقرار می‌نمایند.
وی ادامه‌داد: امروزه بسیاری از کاربران با نصب نرم‌افزار های پیام‌رسان در تجهیزات هوشمند خود این امکان را به وجود می‌آورند تا ارتباط آنلاین  را با سایر کاربران در هر نقطه از جهان برقرار نمایند.
در ادامه رئیس پلیس فتا استان گفت: کاربران کم تجربه در فضای مجازی هدف شکارچیان آنلاین در صورت عدم استفاده صحیح از این گونه ابزار قرار می‌گیرند.
این مقام انتظامی افزود: برای مجرمین در این حوزه قانون مجازات تعیین نموده است که هرکس به طور غیرمجاز به داده‌ها یا سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی که به‌ وسیله تدابیر امنیتی حفاظت‌ شده‌ است دسترسی یابد، به حبس از نود و یک روز تا یک‌ سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (۵.۰۰۰.۰۰۰) ریال تا بیست میلیون (۲۰.۰۰۰.۰۰۰)  ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهدشد.
سرهنگ میراحمدی در پایان گفت: پلیس فتا آمادگی مقابله با جرایم رایانه‌ای را دارد و از عموم مردم درخواست داریم در صورت مواجهه با موارد مشکوک مراتب را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند./پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا