دبیر کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با بیان این که انقلاب با شبکه‌های اجتماعی پیروز شد تاکید کرد: باید از امکانات فضای مجازی به خوبی استفاده کنیم.

خرم‌آبادی در ابتدا در پاسخ به سؤال اول مجری برنامه مبنی بر این که دستور کار جلسه کمیته تعیین محتوای مجرمانه گفت: جلسه اول این کمیته به حد نصاب نرسید و دومین جلسه آن نیز فردا برگزار خواهد شد.

فیلترینگ تلگرام شب ۲۶ آبان در برنامه گفتگوی ویژه خبری با حضور خرم‌آبادی دبیر کمیته تعیین مصادیق  محتوای مجرمانه رسانه و اسفرانی نماینده مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر این که این کمیته چند شبکه اجتماعی را فیلتر کرده است بیان کرد:  قبل از این کمیته، کمیته دیگری بود که اقدام به فیلترینگ ویچت کرده بود.

با فیلتر شدن شبکه‌های اجتماعی موافق نیستیم

خرم‌آبادی با بیان این که بحث فیس بوک با شبکه‌های اجتماعی موبایلی متفاوت است اظهار داشت: ما به دنبال اجرای قانون هستیم لذا با فیلتر شدن شبکه‌های اجتماعی موافق نیستیم.

با شبکه‌های اجتماعی انقلاب را پیروز کردیم

دبیر کمیته تعیین مصادیق  محتوای مجرمانه با اشاره به این که با نفس شبکه‌های اجتماعی مخالف نیستیم گفت: با شبکه‌های اجتماعی انقلاب را پیروز کردیم و باید از امکانات فضای مجازی به خوبی استفاده کنیم.

وی اظهار داشت: با شبکه‌های اجتماعی که به قانون احترام نمی‌گذارند و آن را اجرا نمی‌کنند ما به عنوان مجری با آن‌ها برخورد می‌کنیم.

در ادامه این بخش خرم‌آبادی دبیر کمیته تعیین مصادیق  محتوای مجرمانه نیز در پاسخ به این سؤال که چرا مردم از شبکه‌های اجتماعی داخلی استفاده نمی‌کنند گفت: متأسفانه در داخل کشور به اپراتورهای داخلی اجازه نداده‌ایم که ارتباط تصویری برقرار کنند اما هم اکنون شبکه‌های خارجی می‌توانند بدون حد و حصر این کار را انجام دهند.

وی تاکید کرد: وزارت ارتباطات، وزارت ارشاد و سازمان صدا و سیما می‌توانند با تبلیغ  و به‌کارگیری شبکه‌های اجتماعی داخلی این شبکه‌ها را به مردم بشناسانند و وزارت ارتباطات نیز در جهت افزایش کیفیت این شبکه‌ها باید اقدام کند.

خرم‌آبادی نیز در ادامه اظهارات خود با تاکید بر این که ما به دنبال اجرای قانون هستیم گفت: طبق قانون محتوای مجرمانه باید فیلتر شود و این در حالی است که ما نمی‌توانیم به لحاظ ساختاری فیلترینگ هوشمند نسبت به تلگرام داشته باشیم.

عبدالصمد خرم آبادی معاون دادستان کل کشور و دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با پرسش اینکه چرا خارجی ها دارو را تحریم کرده اند اجازه نمی دهند مردم ما به دارو دسترسی پیدا کنند ولی به طور رایگان آمده اند برای ما  شبکه اجتماعی درست کرده اند صرفا برای اینکه از ما جاسوسی نمایند . هیچ آدم عاقلی نمی آید بستر ارتباطی مردمش را بر روی شبکه خارجی قرار دهد .

از حواشی این گفتگو دخالت های مجری صدا و سیما در بیانات فنی طرف های گفتگو و جلوگیری از انتقاد نسبت به صدا و سیما بوده است به نحوی که معاون دادستان کل کشور بارها در گفتگوی خود نسبت به این مساله هشدار داد .