حجت الاسلام امرودی معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در جمع مدیران و اعضای خانه های فناوری و فضای مجازی شهر تهران : شهر خوب یافتنی نیست بلکه ساختنی است . در فضای مجازی باید فضای امنیت و آرامش حکم فرما باشد تا زمانی که خانواده‌ها وارد آن می‌شوند احساس امنیت کنند. فعالیت ها باید بر مبنای توحید و معاد محوری باشد

جت‌الاسلام و المسلمین میثم امرودی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در اختتامیه چهارمین جشنوازه شکوفا و افتتاحیه پرتال شهرداری تهران و همچنین پنجمین جشنواره ساب پرتال‌های محله‌های تهران که در برج میلاد برگزارشد، گفت: اولین شعاری که در شهرداری تهران مطرح کردیم این بود که شهر خوب یافتنی نیست بلکه ساختنی است .

وی افزود: شکل‌گیری شهر مجازی چه بخواهیم و چه نخواهیم در آینده‌ای نزدیک اتفاق خواهد‌افتاد، لذا اگر نتوانیم شهر مجازی را با توجه به الگوی‌های اسلامی ایرانی خودمان بسازیم این شهر الگوهای خود را به ما تحمیل می‌کند. بر این اساس شهروندان جشنواره شکوفا، شهروندانی هستند که تصمیم دارند با معیارهای داخلی شهر مجازی را به درستی بسازند .

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به سه نقطه اشتراک میان شهر مجازی و شهر واقعی و مطلوب تصریح کرد: شهر مجازی تمامی ویژگی‌های شهر واقعی را دارد به این معنی که شهر واقعی و مطلوب شهری است که در آن امنیت برقرار باشد و در شهر مجازی نیز باید این فضای امنیت و آرامش حکم فرما باشد تا زمانی که خانواده‌ها وارد آن می‌شوند احساس امنیت کنند.

امرودی تاکید کرد: امنیت روانی، اجتماعی، شهری و امثال آن آینده ما را خواهد‌ساخت. پس این امنیت باید هم در فضای واقعی و هم در فضای مجازی برقرار باشد.

در فضای واقعی شهر تهران عبادت را به وضوح می‌بینیم

وی با بیان اینکه یکی از نقاط مشترک واقعی و شهر مجازی باید مسئله عبادت باشد، گفت: همانطور که در فضای واقعی شهر تهران عبادت را به وضوح می‌بینیم در شهر مجازی نیز باید بوی توحید و معاد را احساس کنیم به عبارت دیگر شهرمجازی تهران باید تبیین کننده شهر توحیدی و معادمحور باشد .
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در شهر مجازی تهران باید فضای تعلیم وتعالی همچون شهر واقعی حاکم باشد .

امرودی با تاکید بر اینکه شهروندان ایرانی به پاکی، تمدن و اخلاق شهرهبوده و هستند، تصریح کرد: بر این اساس باید شهری بسازیم که اگر فرزند ما وارد آن شد مطمئن باشیم که چیزی به علم و عظمت او اضافه می‌شود .

وی با انتقاد از کمبود شغل‌هایی که به فضای مجازی مرتبط هستند، گفت: تجربه حضور جوانان ما در جشنواره‌های خارجی و داخلی نشان داد که این افراد همواره از سایر کشورها بهتر درخشیدند و این موضوع ضرورت گسترش جشنواره شکوفا در سطح بین‌المللی را ایجاب می‌کند.

هر ایرانی در هر کجای دنیا ایرانی باقی بماند