معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری از غیرمجاز بودن فعالیت شرکت انتقال داده‌های رهام داتک در زمینه ارائه سرویس وایمکس خبر داد.
datak-thumb-300x270-878
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، حسن رضوانی گفت: علیرغم مهلت‌های متعددی که از سوی رگولاتوری به شرکت رهام داتک داده شد، این شرکت نتوانست مجوزهای لازم را برای ارائه سرویس ارتباطات بی‌سیم مبتنی بر فناوری وایمکس دریافت کند.
وی افزود: با توجه به پایان آخرین مهلت تعیین شده برای شرکت رهام داتک، این شرکت مجاز به جذب مشتری جدید نبوده و موظف است با مشترکان فعلی خود تسویه حساب کند.
رضوانی با اشاره به اینکه ارائه سرویس وایمکس شرکت رهام داتک از دوم آذرماه به تناوب و حداکثر ظرف مدت ده روز متوقف می‌شود، اظهار کرد: مشترکان شرکت رهام داتک می‌توانند سرویس مورد نیاز خود را از اپراتورهای دارای  مجوز خدمات وایمکس از رگولاتوری شامل شرکتهای ارتباطات مبین‌نت، خدمات ارتباطی ایرانسل، رایانه دانش گستان و مشارکتی سیار اصفهان دریافت کنند.
تیرماه گذشته، پس از آنکه یکبار دیگر رگولاتوری طی اطلاعیه ای رسمی فعالیت داتک در حوزه وایمکس را غیرقانونی اعلام کرده بود مدیر بازاریابی داتک طی مصاحبه ای ادعا کرده بود که شرکت برای ارائه‌ی سرویس وایمکس مجوز داشته و علت درج این خبر عدم هماهنگی بین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و شرکت داتک بوده است.
وی در رابطه با این موضوع گفته بود: علت این انتشار این خبر توسط معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی این است که شرکت داتک بخشی از این مبلغ برای مجوز را پرداخت کرده و قرار بود بخش دیگر را طی آینده پرداخت کند اما چون تمام مبلغ تصویه نشده چنین اقدامی صورت گرفته است.
قانعی در پایان به این نکته اشاره کرده بود که با هماهنگی‌هایی که با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی صورت گرفته قرار است این سازمان تکذیبیه‌ای را برای این خبر اعلام کند و شرکت داتک که اولین ارائه دهنده‌ی سرویس وایمکس در کشور است، مجوز ارائه‌ی سرویس وایمکس را دارد.