سرویس نگاهی به وبلاگ ها : به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران “فیمنا” مراد علی امین وند کارشناس فضای مجازی در وبلاگ شخصی خود نوشت :

در روزهای اخیر بار دیگر شاهد هجمه تبلیغاتی تازه علیه تاریخ و فرهنگ کشورمان در رسانه های بین المللی هستیم. بدین ترتیب که پس از اقدام جنجالی و خلا ف عرف بین المللی گوگل صهیونیستی در جابجایی نام مجهول و کذایی «خلیج عربی» با خلیج فارس در نقشه های سایت «گوگل ارث» خود (که با اعتراض فزاینده ایرانیان داخل و خارج از کشور مواجه شد) موج اقدامات جدیدی از سوی کشورهای عربی به همراه رژیم غاصب صهیونیستی آغاز شده است.

persian_gulf_1037تحریف و دسیسه چینی دولت‌های عربی علیه هویت تاریخی خلیج فارس، هر روز ابعاد تازه تری به خود می‌گیرد. این در حالی است که نهاد‌های مسئول دیپلماتیک و فرهنگی کشورمان با بی‌خیالی نابخشودنی، دست روی دست گذاشته‌اند و چونان ناظری بی‌طرف، تاراج تاریخ و هویت ملی ایرانیان را به نظاره نشسته‌اند.

امروزه شاهد انعقاد قراردادها و تفاهم نامه های متعدد وزارت امور خارجه با دولت امارات هستیم که این مسئله باعث خشم مردم ایران گردیده است .

به راستی آیا مسئولان وزارت امورخارجه تا کنون رفتار دولت های عربی مرتجع حوزه خلیج فارس را با شهروندان ایرانی را مشاهده کرده اند که امروزه با افتخار از ایجاد پل های ارتباطی دیپلماتیک سخن می گویند ؟

متاسفانه وزارت امور خاجه به علت خود درگیری بسیار زیاد بر روی پرونده هسته ای که نا خوش بینی امام خامنه ای نسبت به نیات آنها بارها تذکر داده شده است ، سبب شده است که این وزارت خانه توجه ویژه ای به مسایل حقوقی بین المللی کشورهای اطراف غافل شده باشد .

حال آنکه اقدام در خور گفتنی را وزارت امور خارجه در راستای تذکر به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس خصوصا امارات صورت نمی دهد ، فعالان فضای مجازی نسبت به این مسایل باید به گونه ای دیگر اقدام نمایند .

۱۰ اردیبهشت روز ملی خلیج فارس است . ملت ایران با صدایی رسا از طریق ابزارهای رسانه های دیجیتال حقانیت خود را فریاد خواهند زد .

از وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران انتظار می رود نسب به رویکرد خود نسبت به کشور کویت ، عربستان ، امارات و بحرین واکنشی در خور بدهد و با رفتاری مقتدرانه که در شان نظام جمهوری اسلامی است حرکات ضد ایرانی انها را با پاسخی جدی بدهد .

بنابراین، زیبنده نیست که مسئولان و رسانه‌های همگانی که نام زیبا و پرصلابت ایران اسلامی را به همراه دارند، در برابر دشمنان تاریخی ایران اینچنین ساکت و انفعالی، تنها نظاره گر هجمه همه جانبه به هویت ملی نیاکانمان باشند و هویت ایرانی اسلامی را خوار و ذلیل کنند. در حالی که پیشینه حاکمیت ملی و هژمونی تاریخی ایران بر هر دو کرانه شمالی و جنوبی خلیج تا ابد فارس قابل تردید نیست، چه کسی جز فرزند همین آب و خاک باید از ایران در برابر دشمنان این آب و خاک دفاع کند؟

بی‌ گمان عملکرد مسئولان دیپلماتیک، فرهنگی، ورزشی و رسانه‌های ایرانی مورد نقد نسل‌های آینده فرزندان این آب و خاک قرار خواهد گرفت؛ این نکته گریز ناپذیر است.

مسئولان هیچ گاه خروش ملت را در راستای خواسته های حق خود که در انقلاب ۵۷ به رهبری امام خمینی (ره) و ۸ سال جنگ تحمیلی و بیش از سه دهه فشار همه جانبه جهانی و به تدبیر رهبری امام خامنه ای (مدضله العالی) تا کنون به اینجا رسیده است را فراموش نکنند و برای احقاق حقانیت منافع ملی نظام مردم و رهبری عظیم شان را در ورای خود بدانند .

روز ملی خلیج فارس گرامی باد

مراد علی امین وند ، کارشناس فضای مجازی