به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ عباسعلی ارجمندی فضای مجازی را یکی از ابزارهای جنگ نرم عنوان کرد و گفت: سربازان این میدان افراد عضو در شبکه های مجازی همچون تلگرام، فیس بوک، توئیتر و غیره هستند که از محتواهای مفید و غیرمفید آن استفاده می کنند.

وی با اشاره به نقش و خطر شبکه‌های مجازی در فتنه ۸۸ گفت: یکصد هزار کانال در تلگرام وجود دارد که در هر کدام آن چندین هزار و یا میلیون ها نفر عضو هستند، در این فضا مباحثی رد و بدل می‌شود که بعضا افراد را دچار چالش می‌کند.

رئیس مجمع عالی بسیج زاهدان با اشاره به اینکه اغلب ارتباطات در شبکه‌های اجتماعی به صورت نوشتاری است، بیان کرد: در این فضا کیفیت روابط اهمیتی نداشته و مطالب آن اغلب فاقد احساسی است که در فضای واقعی، از طریق قدم زدن، سخن گفتن و غیره به دست می‌آید.

این مسئول با بیان اینکه ارتباطات متنی شکل جدیدی از هویت مجازی را شکل می‌دهد، ادامه داد: در فضای مجازی دیوارها شکسته شده و به حوزه خصوصی دیگران وارد می‌شویم.

وی در ادامه مهم ترین تاثیرات سیاسی فناوری‌های ارتباطی – اطلاعاتی در حوزه آسیب‌های سیاسی را تضعیف دولت‌ها بیان کرد.

ارجمندی با بیان اینکه ۸۵ درصد از کاربران اینترنت در شبکه‌های مجازی عضو هستند، گفت: فضای مجازی بجای اینکه تولید و اشتغال در پی داشته باشد هزینه‌بر شده به‌گونه‌ای که ماهانه هزینه زیادی صرف شارژ اینترنت خانواده‌ها می‌شود که این مهم خود آسیبی جدی به شمار می‌رود.

وی گفت: ۸۵ درصد از کاربران اینترنت در شبکه‌های اجتماعی عضو بوده و فعالیت دارند./فارس