به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ امروزه شبکه های اجتماعی توانسته اند تعاملات و مناسبات زندگی افراد خانواده درچارچوب ارتباطی همسران و نیز درسطح والدین و فرزندان را تحت تاثیر خود قرار دهد. شبکه هایی مجازی که اگر نظارت درست بر آن صورت نگیرد تمام تعاملات و ارتباطات خانوادگی و به تبع آن جامعه را نابود و ویران خواهد کرد.
آمارهای غیر رسمی حاکی از آن است که بسیاری از نوجوانان و جوانان بیش از ۴۰ درصد شبانه روز سرگرم تلگرام، واتس آپ، فیس بوک و… هستند و تنها چیزی که برای آنان اهمیت ندارد برقراری ارتباط با اعضای خانواده است ، از سوی دیگر بعضی از این شبکه ها با القای پیام های سیاسی و آزادی روابط جنسی سعی دارند جامعه اسلامی را به سوی فرهنگ بی بندوباری غربی سوق دهند.
در سالهای گذشته، بعد از آنکه دشمنان اسلام از حذف فیزیکی ایران و دیگر کشورهای اسلامی ناامید شدند تصمیم گرفتند با راه اندازی شبکه های اجتماعی مبتذل، بنیان های خانواده های اسلامی را از درون پاشیده کرده و جوانان و نوجوانان که آینده سازان میهن اسلامی هستند را غرق در روابط جنسی نامحدود کنند.
با وجود اینکه جنگ نرم افزاری با این شبکه ها از سالهای گذشته آغاز شده؛ اما کماکان شاهد فرهنگ مبتذل غربی در شبکه های اجتماعی هستیم. بارها در کشور لایحه حذف یا کنترل و نظارت بر شبکه های اجتماعی به مجلس راه یافته؛ اما با کم اهمیت دانستن این اهم از سوی مسئولان، جوانان زیادی اسیر دام های شیطانی آمریکا و کشورهای غربی شده اند.

سردی روابط ارمغان فضای مجازی کنترل نشده برای خانواده های ایرانی

علیرضا دانایی، دکتر روانشناس و عضو هیئت علمی دانشگاه در همین رابطه در گفت و گو با “ بوتیا ” گفت: متاسفانه در دانشگاه ها، مدارس و دیگر اماکن فرهنگی شاهد رد و بدل شدن تصاویر و کلیپ های مستهجن از سوی دانش آموختگان هستیم و هیچ نهاد دولتی بر این شبکه ها نظارت ندارد که پیامدهای سوء آن را می توان در سردی روابط میان همسران و والدین نسبت به فرزندان مشاهده نمود.
وی خاطر نشان کرد: بعضی از والدین دانشجوها با بنده تماس گرفته و می گویند فرزندان شان کاملا از کانون گرم خانواده دور شده و در طول شبانه روز حداکثر یک ساعت آن هم بر سر میز غذا فرزندان خود را می بینند.
این محقق و پژوهشگر در ادامه تصریح کرد: کنترل شبکه های اجتماعی بر اساس فرهنگ هر کشوری در دنیا مرسوم است و در بسیاری از کشورها محدودیت خاصی برای افراد زیر ۱۵ یا ۲۰ ساله قائل می شوند و بر اساس آن والدین می توانند تا حدود زیادی بر فرزندان و روابط آنان آگاه باشند ولی متاسفانه در کشور ایران این امکان وجود ندارد.

اعتقادات مسلمانان در شبکه های اجتماعی به سخره گرفته شده است

دکتر حجت الاسلام احمد پوررضایی، استاد حوزه و دانشگاه و مبلّغ نمونه نیز در همین رابطه در گفت و گو با ” بوتیا نیوز ” اظهار کرد: با کمی تحقیق و تفحص در شبکه های اجتماعی می توان به اوج فاجعه پی برد که فضای غیر اخلاقی نامحدودی در شبکه های اجتماعی رایج شده و هیچ نظارت خاصی هم بر روی آن ها صورت نمی گیرد.
این محقق و پژوهشگر ادامه داد: در شبکه های اجتماعی جوانان از نظر عقیدتی دچار تزلزل فاحش شده و روزانه فحش ها و ناسزاهای جدیدی را فرا می گیرند که در این بین مسئولان سیاسی، اجتماعی و مذهبی نیز در امان نمانده و همواره هجمه های فراوانی در شبکه های اجتماعی بر انها صورت می گیرد.
پوررضایی عنوان کرد: تمام اعتقادات مسلمانان در شبکه های اجتماعی به سخره گرفته شده وطنزهای مبتذل و روابط جنسی جایگزین معارف اسلامی شده است که اگر این شیوه ادامه پیدا کند در سالهای نه چندان دور شاهد افت انگیزه های مذهبی و رفتارهای غیر اخلاقی در سطح خانواده و اجتماع خواهیم بود.

مسئولان فضای مجازی را به حال خود رها کرده اند

امید است که مسئولان با به کارگیری شیوه های مختلف، شبکه های اجتماعی را که می تواند فرصت مناسبی برای تبادل فرهنگ ها و انتشار مطالب اخلاقی و انسانی باشد، از معرض تهدیدات مصون نگه دارند و با تبلیغات مناسب جوانان را از پیامدهای سوء این شبکه ها بر بنیان خانواده آگاه سازند./فارس