احدآزادی خواه، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص قاچاق کالا در فضای مجازی و تبعات آن اظهار داشت: مبارزه با قاچاق کالا یکی از سیاست های اقتصاد مقاومتی است به طوری که اگر بخواهیم اقتصاد کشور رونق پیدا کند، چاره ای جز مبارزه با مافیای قاچاق کالا وجود ندارد.

وی با تأکید بر لزوم مبارزه با ورود قاچاق کالا در فضای مجازی به کشور تصریح کرد: در این صورت است که می توان انتظار رونق اقتصادی داشت؛ رونق در تولید انجام نمی شود مگر اینکه بازار مصرف در اختیار تولید داخلی باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از سوء استفاده های مافیای قاچاق در کشور از فضای مجازی هم بیان کرد: بازار مصرف داخلی به وسیله فروشگاه های اینترنتی یا حتی کانال های فروش کالا در اختیار قاچاقچیان قرار گرفته است و تا زمانی که این مشکل بر طرف نشود نمی توان انتظار رونق تولید داخل را داشت.

آزادی خواه با بیان اینکه منطق مدیریت اقتصادی اسلامی بر ممنوعیت فروش کالای قاچاق تأکید می کند تصریح کرد: متاسفانه در مساله مبارزه با کالای قاچاق و فروش انواع این کالا در شبکه های اجتماعی و حتی در جامعه عملکرد خوبی وجود نداشته است.

وی در ادامه افزود: استفاده از درگاه فضای مجازی برای رونق کسب و کار اصلی است که همواره مورد توجه مسئولان قرار گرفته است و اصل موضوع کارکرد مثبتی دارد و فرصتی طلایی برای پیشبرد اهداف و رونق تولید از طریق این فضا به وجود آمده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه همچنین گفت: نظارت دقیق بر این فروشگاه های مجازی و کانال ها و بسترهای فروش در فضای مجازی ضروری است؛ چرا که محور توزیع و فروش کالا ها در این درگاه ها باید کالاهای ایرانی باشد و از همین رو باید این کسب و کارها ساماندهی شوند تا هم اشتغال توسعه پیدا کند هم بازار داخلی رونق داشته باشد.

آزادی خواه با تاکید بر لزوم مبارزه با قاچاق کالا رد فضای مجازی عنوان کرد: طبیعی است که فضای مجازی یک فرصت بوده؛ اما باید اشتغال در این فضا به خاطر مصرف کالاهای ایرانی و تولید داخل باشد و از عرضه کالاهای قاچاق در این فضا جلوگیری شود.