۶ تن ازمراجع عظام تقلید درباره انتشار تصاویرخانوادگی وخصوصی درفضای مجازی فتوا دادند.
حضرات آیات عظام سیستانی، شبیری زنجانی، صافی گلپایگانی، موسوی اردبیلی ،مکارم شیرازی وسبحانی به پرسش های زیر درباره حکم قرار دادن تصاویر شخصی وغیرمحجبه خانوادگی در فضای مجازی پاسخ داده اند. متن پرسش ها و پاسخ های این مراجع تقلید شیعه بدین شرح است: فضای مجازی

 بعضا دیده می شود که جوانان، تصاویر شخصی و غیر محجبه خود یا خانواده را در فضای مجازی نظیر فیس بوک یا تلگرام با دوستان خود به مشارکت می گذارند. حکم قرار دادن تصویر خانوادگی یا خصوصی در فضای مجازی در صورتی که بدانیم یا احتمال قوی دهیم که نامحرم به آن دسترسی دارد و ممکن است نامحرمان آن را مشاهده و یا حتی منتشر سازند چیست؟
حضرت آیت الله سیستانی:
جایز نیست.
حضرت آیت الله شبیری زنجانی:
چنانچه باعث نگاه حرام دیگران شود یا موجب هتک فرد یا تضعیف روحیه دین داری شود یا مفسده دیگری در آن داشته باشد جایز نیست.
حضرت آیت الله صافی گلپایگانی:
انتشار تصویر غیر محجبه خود و خانواده در انظار عمومی جایز نیست و مصداق ترویج ابتذال و اباحه گری است.
حضرت آیت الله موسوی اردبیلی:
در مفروض سوال، علاوه بر زمینه سازی برای گناه و فساد، به حیثیت و آبروی خانواده نیز لطمه می خورد و لذا چنین اقدامی اشکال دارد و ترک شود.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی:
شک نیست که این کار برخلاف موازین شرع است و باعث مفاسدی در خانواده ها و حتی گاهی باعث افزایش طلاق و متلاشی شدن خانواده می گردد.
حضرت آیت الله سبحانی:
این نوع کارها زمینه اشاعه فساد و گناه و یا هتک حرمت را به وجود می آورد و باید از آن اجتناب شود. اگر واقعا احتمال می دهند که دیگران از آن سوء استفاده می کنند این کار را انجام ندهند.
منبع : شفقنا