به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ رسول سراییان در مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران از پیشنهاد افزایش تعرفه‌های تلفن ثابت در سال جاری خبر داد و در پاسخ به گلایه یکی از سهامداران درباره فاصله قیمتی زیاد تعرفه تلفن ثابت و همراه گفت: انشاءالله دولت کمک کند بار دیگر تعرفه‌ها اضافه شود اما با توجه به وجود رقبا و پایدار نبودن افزایش درآمد افزایش تعرفه، رویکرد اصلی افزایش خدمات است.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از افزایش ۱۵ درصدی درآمد عملیاتی این شرکت در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ خبر داد و گفت: درآمد ۱۴۶ میلیارد تومانی سال ۹۴ به ۶۴۸ میلیارد تومان در سال ۹۵ افزایش یافته است.
وی افزود: در سال ۹۴ تمامی نسبت‌های سودآوری به سمت نزول بود که در سال ۹۵ مسیر صعودی را طی می‌کند.
سراییان ادامه داد: در سال ۹۴ تعداد ۱۹ شرکت استانی زیانده بودند که در سال ۹۵ فقط یک استان زیانده شد.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران تصریح کرد: همچنین در سال ۹۴، ۲۲ استان زیان انباشته داشتند که اکنون ۱۱ استان زیان انباشته دارند.
سراییان با اشاره به تدوین و تصویب سند رهنگاشت شرکت مخابرات ایران در سال ۹۵، گفت: فاز اول این سند در سال ۹۵ با یکپارچه شدن شرکت‌های مخابرات استانی آغاز شد و طی دو تا سه سال آینده همگرایی ثابت و سیار رقم زده خواهد شد.
وی ادامه داد: درنتیجه تصویب این سند برای نخستین‌بار از ابتدای سال ۹۶ برنامه هر استان حاضر بود.
وی با اشاره به برنامه‌های سال ۹۶، گفت: در حوزه مالی مبدل‌سازی دارایی‌های غیرمعمول شفافیت مالی، ارتقا در بازار سرمایه، تامین مالی داخلی و خارجی، بهبود خدمات، ارائه خدمات جدید، برندشاپ و وفادارسازی مشترکان در دستور کار است.
سراییان افزود: تربیت ۱۱۰ مدیر در سال ۹۶ بعد از ماه رمضان کلید خواهد خورد.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون شبکه ارتباطات سیار مدرن‌ترین شبکه دنیا است و در چند سال آینده نیز مدرن‌ترین شبکه ارتباطات ثابت را خواهیم داشت.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به آماری از دیتای ثابت شرکت مخابرات ایران گفت: در سال ۹۵ به دلیل رشد شبکه موبایل رشد ترافیک در حوزه ثابت نیز رقم خورد.
وی گفت: رشد ۳۵ درصدی ترافیک در حوزه دیتا با افزایش ۲۵ درصدی درآمد در این حوزه همراه بود به طوری که در سال ۹۴ درآمد مخابرات از دیتای ثابت ۱۲۰۰ میلیارد تومان و در سال ۹۵، ۱۶۰۰ میلیارد تومان بوده است./فارس