100924042497این روزها مطمئنا هجمه های بسیار زیاد و تبلیغات منفی مقرضانه ای بر علیه مجموعه سازمان صدا و سیما صورت گرفته است و به حق بسیار از آن سناریوی از پیش طراحی شده ای است که متاسفانه از جناح مدعیان رسانه ای اعتدالی نشات گرفته است اما این مسئله ما را وادار نمی سازد تا از این مجموعه انتقاداتی خیرخواهانه و تذکرات را من باب امر به معروف و نهی از منکر نداشته باشیم فلذا در صدد می باشیم در این نوشتار کوتاه نسبت به این امر گوشزد نماییم .

مهندس سیاهکلی معاونت مجازی صدا و سیما صبح امروز در سالن همایش های صدا و سیما و در جمع اعضای این اتحادیه مسایل و مثالی زده اند که گفتار آن با رویکرد انقلابی و تحول محور ایشان در تضاد می باشد .

منکر استفاده از طرح ها و ظرفیت های دیگر رسانه های موفق دنیا نیستیم اما باید بدان اذعان داشت که نگاه های مدیران کلان خصوصا در پرچم داران مبارزات فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی نباید نگاهی مبتنی بر رسانه های مستکبر و دشمن استوار گردد .

نباید در جلسه ای بدان مهمی از یک رسانه ی استکباری مثال بزنیم و آن را نماد موفقیت بدانیم .

وقتی ما در مقابل کشورهای اسلامی خود را پرچم دار و خط نگه دار مقاومت اسلامی می دانیم ، در صنعت ارتباطات رادیویی و تلویزیونی نیز باید با همین نگاه جلو برویم .

جناب مهندس سیاهکلی شما باید نسخه ی مطمئن ، اجرایی و اسلامی برای دیگر سازمان های مشابه در جهان خصوصا کشورهای اسلامی ارایه دهید و با تدبیر و ابتکار فتنه ها ، رنگ و لعاب های رسانه های غربی و شرقی را خنثی سازید .

این را نیز به شما می گوییم در فضای مجازی مهمترین اصل شبکه های اجتماعی نیست بلکه محتوا است . شبکه های اجتماعی امروزی یکی از ابزارهای فضای مجازی است . مهمترین اصل در فضای مجازی شاکله اجرایی مبتنی بر محتوای ارایه شده است که این محتوا جهت پیاده سازی باید مراحل طراحی ، تغذیه ، پالایش ، هدفمندسازی و مدیریت مخاطب را پشت سر بگذارد تا بتوان از محصول نهایی آن در یکی از ابزارها مورد استفاده قرار دهیم .

سوال ما این است : اگر بی بی سی مکار ، فلان کارها را انجام داده و موفق است ، صدا و سیما در حوزه فضای مجازی چه کرده که بتوان از آن در سطح جهان حرفی برای گفتن داشته باشد ؟

آماده مشورت و هم اندیشی هستیم .

برای حضرتعالی و همکاران محترمتان آرزوی موفقیت روافزون دارم .

سردبیر پایگاه خبری فضای مجازی ایران “فیمنا”

پیوست : سخنان مهندس سیاهلکی در جلسه صبح امروز