به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ سید ابوالحسن فیروز آبادی امروز یکشنبه در حاشیه بازدید از الکامپ ۲۲ درجمع خبرنگاران افزود:مردم ما باید از خدمات شبکه ملی برخوردار باشند و سرویس ها و خدمات اعم از بخش خصوصی و دولتی را در این شبکه دریافت کنند.
وی همچنین بر لزوم تقویت کسب و کارهای نوپا در کشور اشاره کرد و گفت: در مرکز فضای مجازی بحث هایی در این خصوص به ویژه درمورد صنوف فضای مجازی در حوزه های مختلف مطرح شده است.
فیروزآبادی با اشاره به اینکه شبکه های اجتماعی احراز هویت خواهند شد، گفت: در مرحله اول در قالب یک سامانه، کانال ها ی فضای مجازی و افرادی که اثرات اجتماعی در این فضا دارند می توانند خودشان را به جامعه معرفی کنند؛ آنها باید مسئولیت مطالبی که در این فضا ارائه می کنند، بپذیرند.
وی به تعداد کانال های فضای مجازی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بیش از ۱۵۰ هزار کانال در فضای مجازی مشغول فعالیت هستند.
دبیر شورای عالی فضای مجازی تاکید کرد که در اغلب کشورها مطبوعات پس از اخذ مجوز اقدام به انتشار مطالب کرده و مسئولیت آنها را می پذیرند و این رویه باید در مورد شبکه های اجتماعی هم رعایت شود.
وی همچنین به تعرفه شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و گفت: این تعرفه باید متناسب با ظرفیت های مردم در بخش های مختلف باشد
فیروزآبادی به استقبال خوب مردم از نمایشگاه الکامپ ۲۲ اشاره کرد و گفت: این استقبال نشان می دهد که روز به روز فضای مجازی در کشور و زندگی مردم نقش بیشتری ایفا می کند.
وی ادامه داد:اینگونه نمایشگاه ها معمولا سبب تسهیل گری در ارتباطات بنگاه ها با مردم شده و همچنین نیازهای مردم را اخذ کرده و بنگاه ها هم با ذائقه مردم آشنا تر می شوند.
بیست و دومین نمایشگاه الکامپ با حضور ۶۰۰ شرکت از ۲۵ آذر ماه فعالیت خود را آغاز کرده و امروز (۲۸ آذر ) به کار خود پایان می دهد./ایرنا