به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ سردار «حسین نجات» جانشین سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه شهدا به گردن این مردم حق دارند، اظهار داشت: شهدای هشت سال دفاع مقدس امنیت، آرامش و استقلال را به ما هدیه کردند و ما با حضور در تشییع شهدا به جوانان کشورمان قدردانی از ایثار و فداکاری شهدا را آموزش می‌دهیم.

وی ادامه داد: آرامش و امنیت کشورمان را مرهون خون شهدای دوران دفاع مقدس و مدافعان حرم هستیم و تشییع با شکوه این شهدا نشان از قدردانی و پاسداشت خون آن‌ها است.
جانشین سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص شبهات ایجاد شده فضای مجازی در خصوص دوران دفاع مقدس، عنوان کرد: انتظار داریم بچه‌های حزب‌الهی با ورود به فضای مجازی این شبهات را برطرف کنند. رها کردن فضای مجازی توسط حزب‌الهی‌ها باعث نفوذ دشمن می‌شود.
سردار نجات خاطرنشان کرد: تفحص، تشییع و برگزاری بزرگداشت شهدا باعث ایجاد اتحاد، استقلال و همبستگی مردم می‌شود. زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا در جهت حفظ استقلال کشور است.
وی با بیان اینکه رسالت در برخی خانواده‌ها از دوران انقلاب اسلامی آغاز شده و تا به امروز هم ادامه دارد، گفت: خانواده شهید محققی نیز از این امر مستنثی نیستند. حسن محققی معاون اطلاعات راهبردی سپاه پاسداران و برادر شهید از سال ۶۰ فعالیت‌های خود را آغاز کرد. ایشان جانباز دوران دفاع مقدس و یک شهید زنده محسوب می‌شوند.
جانشین سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان اظهار کرد: حسن محققی زحمات زیادی برای حفظ انقلاب اسلامی کشیده و اجر وی کمتر از اجر اخروی برادر شهیدش نیست. کار دشواری را امروز بر عهده دارد و برایشان آرزوی مفید دارم./گرداب