به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورا را حساس خواند و از تک‌صدایی بودن فضای حاکم بر رسانه‌های رسمی انتقاد کرد. او می‌گوید رسانه‌های مجازی این فضا را دگرگون کردند.فضای مجازی

به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورا را حساس خواند و از تک‌صدایی بودن فضای حاکم بر رسانه‌های رسمی انتقاد کرد. او می‌گوید رسانه‌های مجازی این فضا را دگرگون کردند.

اکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار نوروزی با برخی مقام‌های مسئول، ضمن ابراز تاسف از حوادث تروریستی اخیر در بلژیک و پاکستان و اوضاع آشفته برخی کشورهای منطقه گروه داعش به ویروسی تشبیه کرد که در همه جای دنیا مشغول عضوگیری است.

وی یکی از مهم‌ترین وظیفه‌های مسئولان در این شرایط را حفظ آرامش و امنیت منطقه، پرهیز از تفرقه و عدم دامن زدن به اختلاف‌های مذهبی و دینی عنوان کرد.

رفسنجانی در این دیدار گفت: «ریشه جنگ‌های منطقه به دلیل اختلافات دینی و مذهبی است و ما باید با هوشیاری و رفتاری توأم با آرامش و عقلانیت، آتش جنگ‌های مذهبی را که هر روز شعله‌ورتر می‌شود، خاموش کنیم.»

او با ستایش از “امنیت ایران در شرایط آشفته منطقه” خاطر نشان کرد که در چنین شرایطی دو انتخابات حساس پنجمین دوره مجلس خبرگان و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی “با حضور حداکثری مردم بدون کوچک‌ترین درگیری” برگزار شد.

انتخابات همزمان دو مجلس، هفتم اسفند ماه ۹۴ برگزار و مطابق آمار رسمی حدود ۶۲ درصد دارندگان حق رأی در آن شرکت کردند.

وزارت کشور میزان مشارکت در انتخابات نهمین دوره مجلس را ۶۴ درصد اعلام کرده بود. گرچه میانگین سراسری مشارکت در انتخابات هفتم اسفند دو درصد از دوره قبل کمتر بوده، در پایتخت همین میزان بیشتر به پای صندوق‌های رأی رفتند.

در تهران تمام سی نامزد فهرست “امید” که مورد حمایت اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان بودند به مجلس دهم راه یافتند و از فهرست ۱۶ نفری “خبرگان مردم”، منسوب به رفسنجانی نیز ۱۵ نفر انتخاب شدند.

منبع : شارا