رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال از راه اندازی شبکه “ابرملی فرهنگ” در راستای ایجاد اشتغال پایدار و توسعه کارآفرینی در حوزه رسانه های دیجیتال با همکاری چند دانشگاه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران “فیمنا” به نقل از خبرنگار مهر، حسن نجفی سولاری شب گذشته در مراسم اختتامیه هفتمین چشنواره بین المللی رسانه های دیجیتال از تعریف و آغاز به کار ۶ پروژه ملی در حوزه رسانه های دیجیتال خبر داد و گفت: فاز نخست “ابر ملی فرهنگ” در راستای ایجاد اشتغال پایدار و توسعه کارآفرینی با همکاری دانشگاههای تهران، صنعتی شریف و علم و صنعت و نیز سازمان صدا و سیما کلید خورد که با اجرای این شبکه، شاهد توسعه در حوزه اشتغال زایی رسانه های دیجیتال خواهیم بود.

وی همچنین از برنامه های در دست اقدام مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال برای راه اندازی سامانه ملی آموزشی تولید محتوای دیجیتالی خبر داد و گفت: این سامانه بزودی کار خود را آغاز می کند.

رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، اجرای سامانه آنلاین توزیع محصولات دیجیتالی فرهنگی را از دیگر طرح های این مرکز عنوان کرد که با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت پست عملیاتی می شود و افزود: با اجرای این سامانه، امکان توزیع محصولات دیجیتالی داخلی فرهنگی بر روی شبکه ملی اطلاعات فراهم می شود.

نجفی سولاری از راه اندازی نرم افزار شبیه سازی آنلاین اختراعات ایرانیان خبر داد و خاطرنشان کرد: با راه اندازی این سامانه، امکان ارائه نرم افزارهای مرتبط با هنرهای تجسمی برای فروشگاهها و نمایشگاههای آنلاین فراهم خواهد شد.

مشاور وزیر ارشاد با اشاره به همکاری مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال با معاونت هنری وزارت ارشاد گفت: در این راستا فروشگاه سه بعدی محصولات هنری دیجیتالی با تاکید بر رعایت حقوق مالکیت معنوی به ۷ زبان زنده دنیا آماده بهره برداری است.

وی در مورد همکاری های صورت گرفته از سوی معاونت علمی فناوری رئیس جمهور نیز گفت: مرحله آزمایشی شبکه ملی فرهنگ به اتمام رسیده و فاز دوم این طرح توسط معاونت علمی فناوری رئیس جمهور مورد حمایت قرار گرفته است؛ براین اساس قرار است ظرف چند روز آینده تفاهمنامه ای میان معاونت علمی و وزیر ارشاد منعقد شود که فاز اجرایی ایجاد مجتمع های دیجیتال دانش بنیان در نقاط مختلف کشور و به ویژه مناطق محروم در راستای اشتغال آفرینی آغاز شود.

نجفی سولاری از مسئولان خواست تا در حوزه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال به موقع تصمیم گیری کنند تا با فرصتهایی که این صنعت در اختیار کشور قرار می دهد به اهداف چشم انداز ۱۴۰۴ دست یابیم.

به گزارش مهر، در این مراسم سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهور، محمدحسن انتظاری دبیر شورایعالی فضای مجازی و علی جنتی وزیر ارشاد نیز حضور داشتند.