شرکت اپل برای مشکل امنیتی موجود در سیستم عامل iOS ۸ که باعث توقف کار برنامه های Messages در گوشی های آیفون شده است، راهنمای امنیتی منتشر کرد.

شرکت اپل مشکل موجود در گوشی های آیفون که باعث توقف کار برنامه های پیام رسان می شود را تایید کرد و راه حل موقتی برای آن منتشر کرد.

هفته گذشته گزارشی مبنی بر وجود مشکل در گوشی های آیفون منتشر شد. اگر آیفونی با سیستم عامل iOS ۸ پیام متنی حاوی رشته ای از سمبل های خاص و کاراکترهای عربی را دریافت کند دستگاه با مشکل مواجه شده و راه اندازی مجدد می شود؛ حتی برخی از کاربران گزارش داده اند که پس از بالا آمدن سیستم عامل دیگر قادر به باز کردن پیام نیستند.

براین اساس شرکت اپل در حال کار بر روی تولید اصلاحیه ای شد اما تا زمان انتشار رسمی آن، راه حلهایی را ارائه کرد که می توان با اعمال آن ها خطرات ناشی از این آسیب پذیری را کاهش داد.

در راهنمایی امنیتی اپل، دارندگان آیفون و آی پد باید چند گام موقتی را انجام دهند تا بتوانند به طور موقت بر مشکل غلبه کنند.

اگر پیام ها پس از دریافت یک پیام مخرب با مشکل مواجه شد، باید اقدامات زیر صورت گیرد:
۱. برای باز شدن مجدد برنامه باید از Siri در خصوص “خواندن پیام های خوانده نشده” سوال پرسیده شود.
۲. با استفاده از Siri، به پیام مخرب پاسخی داده شود. متن پیام اهمیتی ندارد.
۳. پس از ارسال پاسخ، کاربر قادر خواهد بود تا پیام های خود را باز کند.
۴. هنگام بازگشت به پیام ها، باید پیام مخرب حذف شود.

شرکت اپل با تایید وجود این مشکل در دستگاه های آیفون و آی پد، اعلام کرده که در به روز رسانی آتی، این مشکل برطرف خواهد شد.