به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ سرهنگ ‌علی اعتمادی‌ گفت: در پی ارجاع یک فقره شکوائیه از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بجنورد مبنی بر ایجاد مزاحمت از طریق پیام رسان موبایلی، بررسی موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: ماموران پلیس فتا با اقدامات فنی و پلیسی، عامل ایجاد مزاحمت در شبکه اجتماعی را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی، در بجنورد دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شد.
وی با اشاره به اینکه متهم با توجه به ادله دیجیتال کشف شده به صراحت به بزه انتسابی خود و اینکه با انتشار مطالب خلاف واقع در پیام‌رسان موبایلی، برای شاکیه ایجاد مزاحمت نموده بود، اعتراف کرد، گفت: هدف از این کار خود را، تسویه حساب شخصی عنوان نمود.
رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی با تاکید بر اینکه متهم اهل و ساکن شهرستان بجنورد بود، خاطرنشان کرد: متهم جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بجنورد گردید.
سرهنگ اعتمادی در پایان از شهروندان خواست، در انتخاب پیام رسان‌های موبایلی شرکت‌های بیگانه و استفاده از خدمات آنها، محرمانگی و امنیت اطلاعات شخصی را جدی بگیرند، در ارتباط، انتشار و اشتراک تقوای رسانه‌ای را رعایت کنند، برای اعتماد و دوستی در فضای مجازی وسواس به خرج دهند و به هر پیام دوستی پاسخ مثبت ندهند.
وی در پایان گفت: کاربران در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند./پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا