رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان گیلان از شناسایی و دستگیری سارق حجم دانلود اینترنت در رشت خبر داد .

سرهنگ ایرج محمدخانی در گفتگو با ایسنا با اعلام این خبر گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی فردی با هویت معلوم مبنی بر اینکه از حجم دانلود اینترنت وی به صورت غیرمجاز سرقت می‌شود، موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات گیلان افزود: با پی جویی‌های فنی و پلیسی کارآگاهان پلیس فتا موفق شدند سارق حجم دانلود اینترنت را که مردی ۳۱ ساله، اهل و ساکن رشت بود شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی وی را دستگیر کنند.

وی گفت: متهم دستگیر شده دانشجو است که با هک کردن مودم، وقت و بی وقت از حجم دانلود اینترنت شاکی به صورت رایگان برای وب گردی و دانلود اطلاعات، سوء استفاده کرده به تصور اینکه هویت وی در فضای مجازی پنهان مانده و قابل شناسایی نخواهد بود، عمل مجرمانه خود را بدین ترتیب ادامه داده است.

سرهنگ محمدخانی اظهار کرد: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده در بازرسی از منزل متهم، وی به بزه انتسابی و اینکه با هک کردن مودم وقت و بی وقت از حجم دانلود اینترنت شاکی به صورت غیرمجاز برای وب گردی و دانلود اطلاعات سوء استفاده می کرد، اعتراف کرد که به همراه تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت معرفی شد .

محمدخانی از کاربران اینترنتی خواست به امنیت پسورد سرویس های اینترنتی که از مراکز ISP دریافت می کنند حساس بوده، به صورت دوره ای نسبت به تغییر و تعویض پسورد اینگونه سرویس ها اقدام کرده و پسوردی با حداقل ۱۲ کاراکتر یا بیشتر و ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک، اعداد، علائم و کلیدهای تلفیقی ایجاد کنند.

وی در پایان به مدیران مراکز ISP توصیه کرد در واگذاری سرویس اینترنت بی سیم به مشتریان علاوه بر یوزر نیم و پسورد اولیه، پسورد ثانویه ای را به منظور جلوگیری از نفوذ و استفاده غیرمجاز افراد از حجم دانلود مشتریان خود تعبیه کنند.

.