خداداد عزیزی (زاده ۱ تیر ۱۳۵۰،فریمان) بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران است.

او ۴۷ بازی ملی برای تیم ملی فوتبال ایران انجام داده و ۱۱ گل نیز به ثمر رسانده‌ است. او در سال ۱۹۹۶ به عنوان بازیکن برتر کنفدراسیون فوتبال آسیا و در همان سال به عنوان بهترین و ارزشمندترین بازیکن جام ملت‌های آسیا انتخاب شد نقش مهمی در صعود ایران به جام جهانی ۱۹۹۸ داشت.

به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران “فیمنا” گفت و گوی عیدانه خبرنگار فوتبال و فوتسال YJC با خداداد عزیزی را در ادامه می خوانید.

*سال ۹۶ را چگونه می بینید؟

در ابتدا آرزو دارم تمام مردم در این سال سلامت باشند و بیماران هم شفا بگیرند.از طرفی آرزو می کنم فوتبال ایران در این سال بار دیگر بتواند به جام جهانی صعود کند.البته سال ۱۳۹۶ برایم هیچ فرقی با عیدهای سال گذشته ندارد زیرا خداوند در قرآن کریم فرموده هر شخصی که گناه مرتکب نشود هر روز می تواند برایش یک عید باشد.

*شیرین ترین و تلخ ترین خاطره شما در سال ۹۵ چیست؟

خوشبختانه در سال ۹۵ از لحاظ شخصی خیلی اتفاق خاصی برایم رخ نداد که بخواهد تفاوتی با سال های گذشته داشته باشد،خداراشکر اتفاق بدی در سالی که گذشت برایم رخ نداد.

*نظر شما درباره سفره هفت سین چیست؟

سفره هفت سین نماد قدیمی ایرانی ها است ما همواره رسم و رسومات خاص خود را داریم. اجزایی که بر روی سفره هفت سین قرار می گیرد عبارتند از : سیب ، سرکه ، سمنو ، سماق ، سیر ، سنجد و سبزى (سبزه) .

قرآن کریم در سفره هفت سین:

ایرانیان به هنگام چیدن سفره هفت سین اولین و مهمترین موردی را که بر سفره قرار می دهند، قرآن کریم است. ایرانیان مسلمان به نشانه توکل و توسل به خداوند متعال در آغاز سال و درخواست بهترینها از خالق خویش قرآن را در بهترین جای سفره قرار داده و پس از آن اجزای دیگر را می چینند.

*رابطه شما با سینمای ایران و هالیوود چطور است؟

رابطه چندان خاصی با سینمای ایران ندارم، بیشتر به فیلم های هالیوودی علاقه مندم چرا که بازیگران صاحب سبکی در آمریکا وجود دارد که همه آن ها دوست داشتنی هستند ولی بیشتر از همه به بازی راسل کرو علاقه مندم.از بردن جایزه اسکار توسط اصغر فرهادی خیلی خوشحال شدم و هر ساله این مراسم را دنبال می کنم باید بگویم این افتخار تنها به خود اصغر فرهادی تعلق ندارد بلکه به تمام ایرانی ها تعلق دارد. آن هم با این امکانات محدود و ضعیفی که در سینمای کشورمان وجود دارد.

*برای مسافرت به کجا می روید؟

فعلا برنامه خاصی ندارم ولی تمام سعی ام بر این است چون چند ماه سخت را در سیاه جامگان سپری کردم با خانواده به یکی از شهرها بروم و به دور از هیاهو و آرامش خاطر به استراحت بپردازم تا بتوانم روحیه خودم را بازیابی کنم.

*اولین عیدی سال جدید را به چه کسانی می دهید؟

به عیدی دادن و عیدی گرفتن علاقه زیادی دارم و اولین عیدی را به فرزندانم می دهم،چرا که فرزندانم تمام زندگی من هستند و بیشتر به جای کادو به آن ها پول می دهم.

*چه خاطراتی از تعطیلات نوروز دارید؟

هیچ خاطره ای از عید سال های گذشته ندارم چرا که همواره درگیر کار و زندگی بوده ام،ا زطرفی تمایل زیادی به انجام صله و رحم ندارم بیشتر دوست دارم در خانه بمانم تا اینکه به دیدن اقوام درجه دوم بروم.

*پیام نوروزی خداداد عزیزی به هوادارانش چیست؟

آرزوی شخصی ام این است که هم خودم و هم خانواده ام و تمام مردم سلامت باشند، چون بزرگ ترین نعمتی که خداوند می تواند به انسان بدهد نعمت سلامتی است و امیدوارم انسان ها قدر چنین نعمت بزرگی را که خداوند به آن ها اعطا کرده بدانند.

*رابطه خداداد با هوادارانش چگونه است؟

در اوایل از طریق اینستاگرام با هوادارانم در ارتباط بودم که اکنون دیگر در فضای مجازی حضور ندارم. به جای آن هر وقت در خیابان و کوچه با دوست دارانم برخورد کنم با خوشرویی خاصی با آن ها برخورد می کنم چرا که ما هر چه داریم از این مردم است.

*از کدام جزو آجیل شب عید نمی توانید بگذرید؟

زیاد به بادام و فندق علاقه ندارم به جای آن تا دلتان بخواهد عاشق پسته شور هستم و  بهترین تنقلات ایام نوروز را پسته می دانم.

*به شنیدن ترانه های کدام خواننده علاقه مند هستید؟

زیاد به خواننده خاصی علاقه ندارم و بیشتر به آهنگ هایی گوش می دهم که دلنواز باشند به دل آدم بنشیند.

*نظر شما درباره انتخاب شدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا و همچنین انتخابات سال آینده ایران چیست؟

از قدیم ایام گفته اند سگ زرد برادر شغال است و اگر وی از طریق رای مردم آمریکا به این عنوان دست نمی یافت شاید شخص دیگری و با رفتارهای خشونت آمیز بدتری جایگزین وی می شد.درباره انتخابات خودمان هم باید متذکر شوم همواره با یک شور و هیجان خاصی در بین مردم کشورمان دنبال می شود و معتقدم این اتفاق بار دیگر در خرداد ماه رقم خواهد خورد.