به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ محققان موسسه امنیتی کسپرسکی در روسیه می‌گویند با موفقیت توانسته‌اند پول‌های قرارگرفته شده در داخل یک دستگاه خودپرداز بانکی را با سوراخ کردن آن با استفاده از مته خارج کنند.

البته محل ایجاد این حفره بر روی دستگاه خودپرداز اهمیت زیادی دارد. بعدازاین کار باید از یک ابزار هکری خاص که با صرف تنها ۱۵ دلار قابل ساختن است استفاده کرد و آن را با استفاده از سیم به دستگاه خودپرداز متصل کرد و فرامینی را به آن منتقل کرد تا خودپرداز فرایند پرداخت پول را آغاز کند.
محققان نام شرکت سازنده خودپرداز و بانکی که دچار این مشکل شده‌اند را افشا نکرده‌اند ولی هشدار داده‌اند که هکرها پیش‌ازاین از روش یادشده برای خالی کردن خودپردازها در روسیه و اروپا استفاده کرده‌اند و بسیاری از خودپردازها در سراسر جهان در برابر این شیوه هکری که اجرای آن چند دقیقه به طول می‌انجامد، آسیب‌پذیر هستند.
بررسی‌ها در این زمینه در پاییز سال گذشته آغاز شد؛ زیرا در این زمان مشخص شد خودپردازهای یک بانک به‌طور کامل و بدون اعمال زور تخلیه‌شده‌اند و بر روی آن‌ها تنها یک حفره کوچک ایجادشده است. هکرها برای مخفی کردن این حفره روی آن را با استفاده از یک برچسب پوشانده بودند، اما محققان امنیتی سرانجام توانستند جزئیات فنی این نوع حمله را کشف کنند./مهر