به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ هکر یاد شده توانسته اطلاعات حساس دیگری در زمینه استفاده کاربران از سایت یاد شده را هم سرقت کند. اگرچه جزییات اطلاعات مربوط به این حمله هکری افشا نشده، اما مدیران وان لاگین می‌گویند هکر مذکور توانسته به جداول پایگاه داده و اطلاعات مربوط به هر یک از کاربران آمریکایی، برنامه‌های مورداستفاده آن‌ها و کلیدهای لاگین مختلف آن‌ها دسترسی پیدا کند.

اطلاعات سرقت شده به‌صورت رمزگذاری شده بوده‌اند و مشخص نیست هکر مذکور توانسته آن‌ها را رمزگشایی کند یا خیر. وان لاگین که مقر مرکزی آن در شهر سان‌فرانسیسکوی آمریکا واقع است خدمات مدیریت هویت و امنیت خود را به بیش از دو هزار شرکت تجاری جهان در ۴۴ کشور جهان ارائه می‌کند.

حملات این هکر در ساعت دو بامداد روز ۳۱ می آغاز شد و هکر یادشده به مجموعه‌ای از کلیدهای سرویس‌های تحت وب آمازون دسترسی یافت و از آن‌ها برای دسترسی به برخی اطلاعات لاگین دیگر کاربران در آمریکا استفاده کرد. این موضوع بعد از هفت ساعت کشف شد و سرانجام در ساعت نه صبح از تداوم حملات جلوگیری به عمل آمد.

تلاش برای شناسایی عامل یا عوامل این حملات هکری با همکاری شرکت‌های امنیتی و همین‌طور پلیس آمریکا ادامه دارد و مشتریان آسیب‌دیده هم از این موضوع آگاه شده‌اند./سایبربان