به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ مایکروسافت در سال ۲۰۱۰ میلادی نقطه‌ضعف امنیتی ویندوز را در رابطه با این نرم‌افزار ترمیم کرد. باوجوداین، براساس اعلام شرکت ضدویروس کسپرسکی، این نرم‌افزار به پرکاربردترین ابزار برای حملات هکری تبدیل‌شده است.

کسپرسکی روز گذشته نتایج تحقیقات خود را در خصوص بهره‌برداری بدافزارها و هکرها از نقاط ضعف مجموعه‌ای از نرم‌افزارها منتشر کرد. براساس این گزارش یک نقطه‌ضعف امنیتی موسوم به CVE-2010-2568 که توسط کرم اینترنتی Stuxnet مورداستفاده قرار می‌گیرد، امکان اجرای کدهای مخرب را از راه دور روی کامپیوترهای ویندوز فراهم می‌کند.
در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ میلادی این شیوه برای حمله به بیش از نصف کاربران کسپرسکی مورداستفاده قرارگرفته است.
این نقطه‌ضعف تنها سیستم‌عامل‌های قدیمی مانند ویندوز XP، ویندوز سرور ۲۰۰۸ و ویندوز ۷ را موردحمله قرار می‌دهد. هکرها از این ضعف امنیتی برای ارسال بدافزارهایی استفاده می‌کنند که خود را روی بخش‌های مختلف سیستم کپی کرده و در برابر نرم‌افزارهای ضدویروس مقاوم هستند.
این نقطه‌ضعف باوجود به‌روزرسانی ابزارهای ضدویروس، تا زمان استفاده از نرم‌افزارها و سیستم‌‌عامل‌های قدیمی، همچنان در سیستم باقی می‌ماند و آن را برابر هکرها آسیب‌پذیر می‌کند. به همین علت متخصصان امنیتی به کاربران نسخه‌های قدیمی ویندوز توصیه می‌کنند، سیستم‌عامل خود را ارتقا دهند./فارس