به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ به‌تازگی، کره شمالی در یک مراسم رژه ملی در این کشور، از نسل جدیدی از موشک‌های خودش رونمایی کرد که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، اقدامی تحریک‌کننده و تلافی جویانه در برابر رزمایش مشترک کره جنوبی و آمریکا است. در چند ماه گذشته نیز کره شمالی، چندین موشک خود، از جمله نمونه‌های بالستیک آن را آزمایش کرد. در یکی از این آزمایش‌های بالستیک، موشک کره شمالی پس از پرتاب منفجر شد و یک ناکامی به نام این کشور در عرصه تسلیحات موشکی ثبت کرد؛ اما این پایان ماجرا نبود و سبب شد تا اما و اگرهایی درباره دخالت آمریکا در این موضوع مطرح شود.
تعدادی از رسانه‌ها و کارشناسان امنیتی، در این زمینه اظهارنظر کردند که به‌احتمال‌زیاد، آمریکا از طریق یک حمله سایبری، توانسته کنترل موشک کره شمالی را در اختیار بگیرد و همین موضوع سبب شده است تا موشک کره شمالی منفجر شود.
مالکوم ریفکایند (Malcolm Rifkind)، وزیر امور خارجه سابق انگلستان، دراین‌باره معتقد است که احتمالاً آمریکا از یک حمله سایبری، برای نابودی و دست‌کاری سامانه مدیریت و فرماندهی موشک‌های کره شمالی بهره‌برداری کرده است.
در بخشی از صحبت‌های وی در این رابطه آمده است: «این آزمایش موشکی می‌تواند به علت نامناسب بودن تجهیزات آن، با شکست مواجه شده باشد اما عقیده بسیار قوی که در این رابطه موجود است، می‌تواند نشان‌دهنده آن باشد که آزمایش مذکور، به دلیل دخالت سایبری آمریکا در سامانه‌های پرتاب موشک، با شکست مواجه شده است.»
پیش‌ازاین نیز، روزنامه نیویورک‌تایمز، از طرحی آمریکایی علیه کره شمالی خبر داده بود که در آن، مقامات کره شمالی قصد نابودی تسلیحات موشکی کره، با استفاده از یک حمله سایبری را داشته‌اند. حال و با توجه به بروز یک حادثه این‌چنینی در آزمایش موشکی کره شمالی، برخی خبرها، حاکی از آن است که رهبر کره شمالی، دستور آغاز تحقیقات در زمینه دخالت سایبری آمریکا در برنامه موشکی پیونگ‌یانگ را صادر کرده است. البته مقامات ارشد آمریکایی در مورد اتهام دخالت آمریکا در مورد برنامه موشکی کره شمالی، تاکنون سکوت کرده و از اظهارنظر خودداری کرده‌اند.
یکی از مقامات آمریکایی دراین‌باره گفت: «من فکر می‌کنم که ما به زمانه جدیدی ورود کرده‌ایم. این موضوع، نه‌تنها در مورد کره شمالی صدق می‌کند، بلکه کل دنیا را شامل می‌شود. با هر کشوری، کشورهای اصلی، ما وارد یک بستر سایبری و یک میدان نبرد سایبری شده‌ایم.»/سایبربان