به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ پارلمان آلمان به‌تازگی، هدف یک حمله سایبری قرار گرفت که به اعتقاد کارشناسان امنیت سایبری آلمانی، این حمله از طریق یک وب‌سایت خبری اسرائیلی و با هدف سرقت اطلاعات سیاستمداران آلمانی صورت پذیرفته است.
پارلمان این کشور، یک‌بار در سال ۲۰۱۵ مورد تهاجم هکرها قرار گرفته بود و بعد از آن، اقدام به نصب سامانه‌های امنیتی پیچیده روی سرورهای خود کرد. ظاهراً این بار هکرها، با آلوده سازی بخش تبلیغات وب‌سایت خبری اسرائیلی اورشلیم پست، مطالعه کنندگان این وب‌سایت خبری را به بدافزار آلوده کرده و پس از آن، اطلاعات آن‌ها را به سرقت برده است.
دفتر فدرال امنیت اطلاعات آلمان (BSI) در گزارش خود دراین‌باره، اعلام کرد که پس از مشاهده تحرکات مشکوک در شبکه پارلمان آلمان، به دنبال یافتن شواهد یک حمله سایبری افتاد و متوجه شده که هکرها، به شبکه پارلمان، نفوذ کرده و مشغول سرقت اطلاعات هستند. بر اساس شواهد موجود، تاکنون حداقل ۱۰ سیاستمدار آلمانی، در این حمله قربانی شده و اطلاعات آن‌ها به سرقت رفته است. در بخشی از گزارش دفتر فدرال امنیت آلمان آمد: «تحلیل‌های فنی در این مورد کامل شد. نکته‌ای که ما در مورد آن مطمئن هستیم، دست‌کاری وب‌سایت اورشلیم پست است. حمله، به‌صورت مستقیم به شبکه پارلمان صورت نگرفته و از طریق واسطه صورت پذیرفت.» همچنین در گزارش مذکور، نهادهای امنیتی آلمانی تأکید کردند که در این زمینه، همکاری خوبی با سازمان‌های سایبری اسرائیلی انجام داده و موفق به شناسایی و دفع حمله سایبری مورد نظر شده‌اند.
این حمله، در حالی انجام می‌شود که نگرانی مقامات آلمانی از دخالت روس‌ها در انتخابات ۲۴ سپتامبر، به صورت روزافزون در حال افزایش است و مقامات این کشور مدعی هستند که روسیه، برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای این انتخابات آلمان انجام داده است./سایبربان