به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ در پی حملات سایبری به تعدادی از وزارت خانه‌های عراق در روزهای اخیر، وزارت امور خارجه این کشور اعلام کرد که طرف‌های ناشناس در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۳ هزار بار برای نفوذ به وب‌سایت این وزارت خانه تلاش کردند.

احمد جمال سخنگوی وزارت امور خارجه عراق در بیانیه‌ای، علل این حملات را ناشناخته خواند و درعین‌حال تأکید کرد که این حملات برای نفوذ به وب‌سایت وزارت امور خارجه عراق، ناکام مانده است.
وی گفت که این حملات سازمان‌یافته و به‌صورت متمرکز انجام‌شده است.
براساس گزارش‌ها، وب‌سایت‌های وزارت‌خانه‌های ورزش و جوانان و شهرداری‌ها نیز با حملات مشابهی روبه‌رو شده‌اند که برای ساعاتی منجر به توقف فعالیت‌های آنان شد.
سازمان امنیت ملی عراق نیز موردحمله سایبری قرارگرفته بود که این سازمان اعلام کرد، در ۲۴ ساعت هکر یا مهاجم را دستگیر کرده است.
مهاجمان بر روی سایت سازمان امنیت ملی عراق جملاتی را در انتقاد از نظام سهمیه‌بندی در قدرت حاکم، فساد و استخدام‌های اداری درج کرده بودند که این موضوعات اساساً ارتباطی با این سازمان ندارد.
همچنین گفته‌شده که مهاجمان، بر روی وب‌سایت وزارت امور خارجه واژه هکر و بر روی وب‌سایت‌های دو وزارت خانه شهرداری‌ها و ورزش و جوانان نیز جملاتی حک کرده بودند./سایبربان