معاون قرآن و عترت ارشاد با اشاره به لزوم ادغام فعالیت‌های تشکیلاتی و علمی در حوزه قرآن و عترت از حمایت ارشاد از مؤسسات فعال قرآنی در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ حجت‌الاسلام محمدرضا حشمتی معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز ١٢ اردیبهشت ماه در بازدید از دارالقرآن خانه کارگر ضمن عرض تبریک روز جهانی کارگر، بر لزوم ادغام کارهای تشکیلاتی و علمی در حوزه قرآن و عترت تأکید کرد و گفت: اصل این است که ما در حوزه قرآن، کاری غیر اصولی انجام ندهیم و تمامی کارها در این حوزه بر مبنای علمی خود صورت گیرد.فضای مجازی

وی با اشاره به اینکه براساس گزارش‌های ارائه شده فعالیت‌های خوبی در دارالقرآن خانه کارگر انجام می‌شود، افزود: دارالقرآن خانه کارگر در زمره موسسات پیشرو در زمینه فعالیت‌های قرآنی است که این ویژگی، لازمه رسیدن به جامعه‌ای اخلاقی و دینی است.

حجت‌الاسلام حشمتی به نقاط قوت دارالقرآن خانه کارگر اشاره کرد و گفت: پراکندگی در سطح کشور، استفاده از جوانان، کار در حوزه‌های کارگری که زمینه آموزش مسائل دینی در آنها وجود دارد از نقاط قوت این مجموعه است. سرمایه‌گذاری در دوره‌های تخصصی تربیت مربی برای کودکان و همچنین فعالیت در فضای مجازی از اقدامات مفیدی است که امیدواریم سازمان‌های دیگر نیز از آن الگوبرداری کنند و آن را جدی بگیرند.

معاون قرآن و عترت ارشاد خاطرنشان کرد: ما تا جایی که در توان داشته باشیم در کنار این مجموعه‌ها هستیم و از آن‌ها حمایت می‌کنیم و امیدواریم امسال، سال گشایش اعتبارات باشد تا فعالیت‌های دیگری نیز در زمینه قرآن انجام شود.

در ادامه طه محجوب مدیر اجرایی دارالقرآن خانه کارگر با اشاره به اینکه با همکاری خانه کارگر مراکز پیش‌دبستانی ما در شهر تهران به ٢٩ مرکز رسیده است، گفت: ٢٠ مرکز در شهر تهران و ٩ مرکز در استان‌های مختلف کشور فعال هستند. ما آمادگی داریم این مراکز را امسال به ١٢٠ واحد برسانیم.

مدیر اجرایی دارالقرآن خانه کارگر به مراکز جامع سازمان دارالقرآن اشاره کرد و افزود: ۵ مجتمع آموزشی جامع در نقاط مختلف تهران از جمله رسالت، ستارخان و عبدل‌آباد داریم. در مجموع ١٣۶ نفر کارکنان این مراکز هستند که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و ٣٢٠ مربی نیز با این مراکز همکاری می‌کنند.

در این دیدار معاون قرآنی وزیر ارشاد از بخش های مختلف دارالقرآن خانه کارگر بازدید کرد و از نزدیک در روند فعالیت های صورت گرفته قرار گرفت.

منبع : فارس