به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ مقابله به تهدیدات سایبری جدید، به یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های پیش روی دولت‌ها و موسسات وابسته به آن‌ها، بدل شده‌است. از نگاه کارشناسان این حوزه، در حال حاضر، آموزش نیروی کار و تقویت آگاهی عمومی در مورد مبحث امنیت سایبری، بهترین راهکار ممکن برای تقویت حداکثری امنیت سایبری، به شمار می‌رود.

تحولات عصر دیجیتال، با رشد فناوری، تغییرات بدیعی در جوامع ایجاد کرده و سهولت انجام امور جاری و تبادل اطلاعات را به حداکثر ممکن، رسانده است. این دست آورد‌ها، علاوه بر محاسن بی شمارشان، تهدیدات جدیدی را نیز، برای زیر ساخت ها و امنیت اطلاعات، به همراه داشته اند.

دفتر پاسخگویی دولت آمریکا (GAO)، تمامی نهاد‌ها و ارگان‌های دولتی این کشور را ملزم به آموزش نیروی کار فعالشان می‌داند و بر اساس اعلامیه‌ی منتشر شده از سوی این دفتر، همه‌ی سازمان‌های دولت، باید نقایص موجود در توانمندی‌هایشان را بیابند و با استخدام نیروی متخصص و آموزش دیده، در پی رفع این شکاف‌ها، برآیند.

دفتر پاسخگویی دولت آمریکا، از سال ۱۹۹۷، حوزه‌ی سیستم‌های اطلاعات سازمان‌های فدرال را در لیست بخش‌های در «خطر بالا» (high-risk area) ، قرار داده است./سایبربان