حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی‌نیارکی ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته قوه قضائیه در سالن جلسات دادسرای عمومی و انقلاب قزوین برگزار شد، اظهار داشت: اقدامات و برنامه‌‌ها باید برای رضایت خداوند انجام شود چرا که این امر ضمن برکت در کارها سبب وحدت، انسجام و پیوستگی نظام می‌شود.

298911_636022888987983053_sوی عنوان کرد: پرونده‌های حقوقی در زمینه سرقت ۱۸ درصد، قتل ۵ درصد و آدم‌ربایی ۵۰ درصد کاهش داشته است.

صادقی‌نیارکی افزود: زیاد بودن فعالیت‌ها در دستگاه‌ قضایی و کمبود امکانات متناسب با ماموریت و کمبود نیروی قضایی مانع از ارائه خدمات نشده و سالانه تعداد ۸۰۰ قاضی به بدنه قوه قضائیه تزریق می‌شود.

وی تصریح کرد: یکی از اقدامات دادستانی استان قزوین تشکیل واحد رصد فضای مجازی است که تاکنون ۱۰۰۰ گروه توسط این واحد شناسایی شده و به تعداد ۲۰۰ نفر تذکر داده شده و از ۲۰۰ نفر تعهد گرفته شده است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین خاطرنشان کرد: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته میانگین زمان رسیدگی در حوزه دادسرا ۴۹ روز است که از میانگین کشوری بالاتر است و همچنین رسیدگی روزانه در دستور کار دادسرا قرار دارد.

وی تصریح کرد: بیشترین جرائم در سال ۹۴ در استان قزوین مرتبط باحوزه سرقت است که تعداد ورودی پرونده به دادسرا ۵۲ هزار و ۸۶۱ پرونده است که نسبت به سال‌های گذشته رشد ۶ درصدی داشته است.

صادقی‌نیارکی افزود: از این تعداد پرونده ورودی تعداد ۵۱ هزار و ۸۸۵ پرونده مختومه و ۲۱ هزار و ۷۵۳ پرونده حکم اجرایی نهایی شده است.