به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ ترویج معارف صادره از سوی امام هادی (ع) به ویژه زیارت شریفه جامعه کبیره از حیث محتوایی نیازمند تلاشی مجاهدت گونه از سوی شیعیان و محبان در عرصه فضای مجازی و سایبری است.

به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ ماه پرفضیلت رجب که به سومین روز خود می رسد، تقویم ها برایمان یادآوری می کنند از شهادت غریبانه امام بزرگواری که نه فقط در سیزده قرن پیش که مع الاسف هنوز هم در مظلومیتی مضاعف هستند.فضای مجازی

هتاکی چند سال پیش عده ای که به دروغ خود را هنرمند و فرهیخته می دانستند و می دانند، تنها اندکی از غربت و مظلومیت آن امام هُمام بوده و بس ، چه آن که کینه توزان حقیقت کُشِ قرن های متمادی است به ساحت امام هادی(ع) جسارت کرده و می کنند.
البته رسم و سنت تاریخ بر این قرار گرفته که این گونه جسارت ها و هتاکی های بی شرمانه برای جامعه اسلامی و شیعی ، خالی از فایده و برکت نباشد، چنان که پس از بی حرمتی کم سابقه یک خواننده معلوم الحال به امام دهم ، سه چهار سالی می شود که موج جهانی با عنوان ” لبیک یا علی النقی(ع)” در فضای مجازی شکل گرفته و به لطف الهی بازخوردهای بسیار خوبی هم در بین شیعیان کشورهای مختلف دنیا داشته است. اینجاست که به حق باید گفت” عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد”.
اجرای این طرح جهانی به وضوح نشان داد که محبان غیرتمند ائمه اطهار(ع) چنانچه به صحنه آمده و از مقدسات خود به درستی و برچارچوب اخلاق و دیانت دفاع کنند، به خوبی می توانند در پرتو اخلاص عمل و صدق نیت به نقش جریان سازی خود در گستره ای وسیع عمل نمایند .
بی گمان یکی از ارزشمندترین میراثی که از امام دهم برای ما به یادگار مانده، زیارت شریف “جامعه کبیره” است که به حق یک دوره کامل امام‌شناسی محسوب می شود.
در این زیارت گرانسنگ به‌ طور صریح بر لزوم تبعیت از ولایت تاکید شده و آورده شده است: «سعادتمند است، آن‌که دوست شما باشد و هلاک شود، آن‌که با شما دشمنی کند…هر که از شما جدا شد، گمراه است و هر که برخلاف شما باشد، دوزخ جایگاه اوست و هر که منکر شماست، کافر است و هر که با شما جنگ کند، مشرک است و هرکس حکم شما را رَد کند، در درک اسفل است.»
ترویج معارف صادره از سوی امام هادی (ع) علی الخصوص این زیارت شریفه و عمیق از حیث محتوایی نیازمند تلاشی دیگربار در عرصه رسانه های مجازی است.
در زمانه حساس و پیچیده کنونی که دشمنان اسلام و شیعه با همه ابزارهای ممکن به ویژه از طریق شبکه های مجازی، سایت های اینترنتی و شبکه های ماهواره ای به نزاعی تمام عیار با عقاید و باورهای دینی از جمله در زمینه امامت و ولایت برخاسته اند، ما نیز باید با شناخت درست از حربه های دشمن و استفاده از همه امکانات مدرن ارتباطی به خصوص در فضای سایبری که بی گمان در روزگار فعلی، بهترین فرصت و کم دردسرترین روش برای ترویج افکار جبهه حق است، به دفاع منطقی، مستدل و هدفمند بپردازیم .
اُمید آن که با عمل به تکلیف و رسالت سترگ خود در زمانه پرفریب کنونی بتوانیم موجبات رضایت خالق متعال و اولیای معصومش را هر چه بیشتر و بهتر فراهم آوریم.
ان شاالله