به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ تئودور ملسکانو (Teodor Meleșcanu)، وزیر امور خارجه رومانی، در صحبت‌هایی درباره امنیت سایبری تأکید کرد: «پاسخ‌های ما در دنیای سایبری، باید پیچیده‌تر و در زمینه‌های مختلف باشد تا بتواند از اصول ابتدایی، به‌خوبی محافظت نماید. این اصول ابتدایی، مواردی نظیر قوانین بین‌المللی و حقوق بشر را شامل می‌شود.»
وی ادامه داد: «ارزش‌های علمی و آکادمیک دستورالعمل تالین ۲ در زمینه قوانین بین‌المللی، کمک شایانی به ایجاد قوانین جهانی در دنیای سایبری خواهد کرد.» سیم آلاتالو (Siim Alatalu)، مدیر بخش روابط بین‌الملل مرکز تعالی دفاع سایبری ناتو نیز دراین‌باره گفت: «یک راهکار و روش میان‌رشته‌ای در موضوعات امنیت سایبری، هسته اصلی فعالیت‌های این مرکز است.» گرچه وی، تعریف مشخصی از فعالیت‌های میان‌رشته‌ای در زمینه امنیت سایبری ارائه نکرده است، اما بر اساس تعاریف موجود، فعالیت‌های میان‌رشته‌ای در زمینه امنیت سایبری، به فعالیت‌های مختلفی گفته می‌شود که مجموع آن‌ها، منجر به حصول یک نتیجه خاص می‌شود. به‌بیان‌دیگر، مقامات ناتو مدعی هستند که باید در یک حرکت هماهنگ در زمینه‌های مختلف، فرایند وضع قوانین بین‌المللی در دنیای سایبری را تسریع کنند.
یکی دیگر از مسئولان ناتو دراین‌باره مدعی است: «ما از حمایت‌های استونی و پایبندی به کمک به رومانی در این زمینه خشنودیم و آن را ستایش می‌کنیم. این کار برای هر دو ملت دارای منافع مشترک است. رومانی از این طریق، متخصصانش را آموزش خواهد داد و تجربیات زیادی کسب خواهد کرد.»/سایبربان