در سال های اخیر شاهد بوده ایم که نمایشگاه های موفقی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی در کشور راه اندازی و ساماندهی شده اند و خیل عظیم مخاطبان را به سوی خود کشانده بودند .

دو نمایشگاه رسانه های دیجیتال و الکامپ تا دولت یازدهم به عنوان موفق ترین نمایشگاههای تخصصی در کشور نامبرده می شد به نحوی که عزم جدی را برای تبدیل به یک مرکزیت بین المللی داشته است .

متاسفانه در دولت جدید یازدهم که انتظار تدبیر بیشتری نسبت به حمایت از فضای مجازی کشور بود و رئیس محترم جمهور تا کنون بارها از عزم خود برای حمایت همه جانبه از صنعت فناوری اطلاعات بیان داشته است اما در عمل شاهد هیچ گونه اقدام در خور شانی در حوزه حمایت مادی و معنوی از فعالین این عرصه نبوده ایم .

وزرای ارتباطات و فرهنگ و ارشاد اسلامی بجای دقت نظر در حفظ دستاوردهای مناسب و ظرفیت های ایجاد شده میان فعالین این عرصه در راستای تحکیم ارتباط بخش خصوصی با بخش دولتی ، به موج سواری های سیاسی اقدام به مسایلی می نمایند که به زعم اکثر کارشناسان این عرصه تناقضات جدی با معقوله ای بنام امنیت ملی و فرهنگ اسلامی دارد ، دو معقوله ای که رئیس جمهور توان و تجربه مناسبی در این زمینه دارد . اما بگذریم از وایبر ، فیس بوک ، اینترنت و فرهنگ فضای مجازی …

کافی است شما در دو سال اخیر به نمایشگاه رسانه های دیجیتال و الکامپ سر بزنید ، آیا آن چیزی که سال های نه چندان دور بود ، حداقل های آن را دیدید ؟

فلذا این مسئله پیش می آید به راستی مسئولین توان برگزاری نمایشگاه متناسب با پتانسیل کشور را ندارند یا اصلا نمی خواهند چنین رویدادی صورت بگیرد ؟

شاید لازم است در دولت تدبیر و امید که مردم به آن هنوز امیدوارانه نگاه می کنند ، خیل عظیم فعالین فضای مجازی و فناوری اطلاعات کشور را نا امید نکنند ، شاید لازم باشد مسئولین بی تجربه ، بی اطلاع و یا ناتوان و یا حتی خدای ناکرده مغرض ! برکنار شوند و افراد دارای صلاحیت ، تجربه بر سر کار بیایند .

حرف و حقیقت برای گفتن زیاد داریم ولی سکوت می کنیم زیرا ما نیز به تدبیر دولت هنوز امیدواریم …