به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ علیرغم گذشت بیش از ۹۰ روز از آغاز ریاست جمهوری ترامپ وی برخلاف وعده قبلی خود هنوز از طرح دولت این کشور برای ارتقای امنیت سایبری ایالات‌متحده رونمایی نکرده است.

ترامپ مدت‌ها قبل و به دنبال برگزاری جلسه‌ای دوساعته با مقامات اطلاعاتی آمریکا وعده داده بود که ظرف ۹۰ روز از برنامه‌ای رونمایی کند که مانع از موفقیت حملات سایبری بر ضد آمریکا شود.
اما حال که وی بیش از سه ماه است در کاخ سفید به سر می‌برد، نشانه‌ای دال بر آماده شدن برنامه یادشده به چشم نمی‌خورد. این در حالی است که حملات سایبری به ایالات‌متحده کماکان ادامه دارد و خود ترامپ هم در نشست خبری خود در ۱۱ ژانویه بر خطیر بودن شرایط امنیت سایبری آمریکا تأکید کرد.
وی در این نشست گفت: همه ما را هک می‌کنند. دولت مایکی از کشورهای عضو فهرست ۱۷ نفره ای است که ازنظر حفاظت سایبری بدترین وضعیت را دارند. ترامپ رادولف جولیانی را به‌عنوان مشاور غیررسمی امنیت سایبری خود منصوب کرده، اما وی هم در هفته‌های گذشته تحرک خاصی نداشته است.
کارشناسان هشدار می‌دهند که بی‌تحرکی ترامپ در این زمینه امنیت سایبری دولت آمریکا را با توجه به ضعف زیرساخت‌های این کشور بیش از گذشته تهدید خواهد کرد./فارس