گزارشها حاکی است که شرکت اپل تولید نسخه بعدی آیفون را که ممکن است آیفون ۶ اس یا ۷ باشد شروع کرده است.

به گزارش بیزینس اینسایدر، این گزارش جدید حاکی از این است که اپل تولید آیفون بعدی را زود شروع کرده است. در این گزارش آمده است نسخه آتی آیفون دارای نمایشگر فورس تاچ است که اپل آن را در ساعت هوشمند و مک بوک جدید خود رونمایی کرد.

نمایشگر فورس تاچ اپل نسبت به فشار حساس است به معنی که می‌تواند به شما بگوید که با چه مقدار فشار نمایشگر را لمس کرده اید و اینکه مکان لمس را شناسایی کند.

این قابلیت باعث می‌شود که دستگاه ویژگیهای مختلفی پیدا کند. برای مثال با فشردن زیاد نمایشگر ساعت اپل گزینه ای برای تغییر تصویر پس زمینه ساعت ایجاد می‌شود.

این اولین بار نیست که شنیده می‌شود نسخه بعدی آیفون نمایشگر “فورس تاچ” خواهد داشت. مینگ چی کو – تحلیلگر امنیتی کی جی آی – که سابقه خوبی در پیش بینی مشخصات محصولات اپل دارد اعلام کرده که نمایشگر فورس تاچ قابلیت ویژه آیفون ۷ خواهد بود.

مارک گورمان از پایگاه ۹to5Mac که وی نیز سابقه قابل اعتنایی در پیش‌بینی محصولات اپل داشته است در ماه می اعلام کرد که آیفون بعدی قابلیت فورس تاچ خواهد داشت.

بلومبرگ نیز برخی شایعاتی را تاکنون پیرامون آیفون بعدی اپل شنیده، از جمله اینکه مجددا در دو نسخه ۴.۷ و ۵.۵ اینچی عرضه خواهد شد و طراحی آن نسبت به آیفون شش تغییر چندانی نخواهد داشت.

انتظار میرود شرکت اپل به جز ویژگی فورس تاچ یک سری ارتقای ویژه در دوربین آیفون ایجاد کند و حسگر آن را به ۱۲ مگاپیکسل ارتقا دهد.

اگر اپل تولید آیفون بعدی را شروع کرده باشد به این معنی است که این شرکت احتمالا در ماه سپتامبر از آن رونمایی خواهد کرد. در سالهای گذشته اپل همیشه در ماه سپتامبر از آیفون جدید و در اکتبر از آی‌.پد رونمایی کرده است.