به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ سرگرد ‌علی سرحدی اظهار کرد‌:‌ در پی اعلام شکایت یکی از شهروندان مبنی بر ایجاد مزاحمت اینترنتی و ارسال پیام‌های تهدید آمیز‌ از سوی فردی ناشناس، پرونده تشکیل ‌و شناسایی عامل یا عاملان در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در تحقیقات و اقدامات فنی کارشناسان این پلیس، متهم شناسایی و با کسب دستور مقام محترم قضایی در اقدامی غافلگیرکننده، جلب و  به این پلیس انتقال یافت.
سرگرد سرحدی ادامه داد: شاکیه بلافاصله پس از دیدن متهم بیان داشت این فرد خواستگار سابق من بوده که پس از شنیدن جواب رد بارها اقدام به مزاحمت برای من و خانواده‌ام می‌نمود.
این مقام انتظامی ادامه داد: متهم که خواستگار سابق شاکیه بوده در بازجویی صراحتا به بزه انتسابی اقرار و هدف از اینکار‌ را اقدام تلافی جویانه به دلیل رد خواستگاری از سوی شاکیه  بیان کرد.
رییس پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان با هشدار به کسانی که برای دیگران در فضای مجازی ایجاد مزاحمت می‌کنند، تصریح کرد: مطابق ماده ۱۶  قانون جرایم رایانه‌ای هرکس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی، فیلم یا صوت یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند، به نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.
سرگرد سرحدی در پایان از همشهریان عزیز خواست در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir   لینک ارتباطات مردمی با ما در میان بگذارند./پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا