راه اندازی سامانه جامع رسانه های کشور و تقویت و ساماندهی سیستم جامع مستند سازی سوابق و آثار خبرنگاران کشور از جمله اقداماتی بوده است که زمینه را برای انسجام بخشی به امور فعالان رسانه ای استان های مختلف کشور فراهم کرده است.خبرنگاران

به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ ماجد رموزی طی گفت و گویی گفت : از ابتدای دولت یازدهم تاکنون شاهد نگاه ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت مطبوعاتی برای ساماندهی امور خبرنگاران و روزنامه نگاران در سطح کشور هستیم.
وی افزود: راه اندازی سامانه جامع رسانه های کشور و تقویت و ساماندهی سیستم جامع مستند سازی سوابق و آثار خبرنگاران کشور از جمله اقداماتی بوده است که زمینه را برای انسجام بخشی به امور فعالان رسانه ای استان های مختلف کشور فراهم کرده است.
کارشناس مسئول مطبوعات و خبرگزاری های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان اعلام کرد: یکی از دغدغه های فعالان رسانه ای کردستان عدم ساماندهی این حوزه است و با اصلاح سیستم جامع مستند سازی سوابق و آثار خبرنگاران کشور این دغدغه در حال رفع شدن است.
رموزی از صدور کارت حرفه ای خبرنگاران و روزنامه نگاران کشور توسط کارگروه ویژه در معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد به عنوان یکی دیگر از فعالیت های مثبت و مورد استقبال اصحاب رسانه در کردستان نام برد و افزود: تاکنون هفت فعال رسانه ای استان توانسته اند کارت حرفه ای روزنامه نگاری دریافت کنند.
وی افزود: خبات ساعدی، مسعود احمدی، سیدمحمدلطیف حسینی نسب، فرزاد نویدی، محمدتوفیق مشیرپناهی، عدالت ناصری و زهره نادری مقدم هفت فعال رسانه ای کردستانی هستند که به ترتیب و در جلسات مختلف کمیسیون صدور کارت حرفه ای موفق به دریافت کارت شده اند.
رموزی از همه فعالان رسانه ای استان خواست که با مستندسازی آثار خود و بارگذاری آن ها در سایت جدید سمان که از اواخر فروردین ماه بارگذاری می شود راه را برای ساماندهی هرچه سریع تر حوزه رسانه استان فراهم کنند.
وی خاطرنشان کرد: با ساماندهی فعالیت های رسانه ای می توانیم خدمات بهتر و بیشتری را به فعالان واقعی این عرصه ارایه کنیم و این مهم بدون شک توسعه امور رسانه ای در استان را به دنبال خواهد داشت.

منبع : ایرنا