به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ سردار محمدرضا اسحاقی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه اهواز در مصلای مهدیه امام خمینی (ره) اهواز به مناسبت آغاز هفته نیروی انتظامی افزود:بیشترین میزان جرائم فضای مجازی برداشت غیر مجاز از کارت های بانکی است به همین منظور مردم در استفاده از کارت های بانکی خود نهایت دقت را داشته باشند.محمدرضا اسحاقی
وی گفت: از دیگر فعالیت های یک سال اخیر نیروی انتظامی برخورد با مکان های عرضه قلیان و پوشاک نامناسب بوده ضمن اینکه در ۶ماه نخست امسال چهار هزار بازدید در این رابطه انجام گرفت و ۳۸۹ فقره حکم تعطیلی برای مراکز متخلف صادر شد.
فرمانده انتظامی استان خوزستان در ادامه از کاهش ۲ درصدی سرقت به عنف و کشف ۷۵ درصدی سرقت از منزل و خودرو خبر داد و گفت: مراجعه به مراکز مشاوره و مددکاری نیروی انتظامی با افزایش ۱۰ درصدی ۹هزار و ۷۷۳ نفر بوده که ۶۸ درصد این آمار با سازش پایان یافت.
وی عنوان کرد: در یک سال گذشته ۳۴۱ هزار و ۴۳۲ فقره تماس با پلیس ۱۱۰ انجام گرفت که ۷۹ هزار مورد از آنها با سازش پایان یافت.
سردار اسحاقی در ادامه افزود: برای ارتقاء سطح امنیت در خوزستان ۲هزار و ۱۱۰ نفر نگهبان محله به کار گرفته شده است.
وی همچنین در ادامه با تشریح برنامه های هفته نیروی انتظامی در استان خوزستان گفت: در این مدت ۷۲ برنامه شامل دیدار چهره به چهره مسوولان انتظامی با مردم، ارائه خدمات درمانی در مرزها ، غبار روبی مزار شهدا و آموزش همگانی هشدارهای پلیسی در استان خوزستان برگزار می شود.
وی گفت:تقویت زمینه مشارکت مردمی ومعرفی دستاوردها و توسعه حقوق شهروندی، افزایش خدمات دانش پایه وتقویت روحیه مشارکت پذیری و ترویج فرهنگ عاشورایی با توجه به همزمانی این هفته با آغاز ماه محرم ازدیگر برنامه های هفته نیروی انتظامی است.
سردار اسحاقی با اشاره به برنامه ششم توسعه گفت: طبق این برنامه پیش بینی شده امکانات پلیس و پاسگاه در مناطقی که کمبود وجود دارد تقویت شود ضمن اینکه در این راستا استفاده از ظرفیت خیران امنیت نیز مورد توجه است.
وی بیان کرد: نیروی انتظامی استان خوزستان از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون ۵۳۹ شهید ، ۸۵۸ جانباز و ۱۲۵ آزاده را تقدیم کرده است.
از نهم تا ۱۵ مهرماه هفته نیروی انتظامی است./ایرنا