به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ سردار سعید منتظرالمهدی، معاون اجتماعی ناجا امروز در بخش دوم نشست خبری خود گفت: از دیگر اقدامات ما در ایام نوروز ۳۲۰ هزار خدمت به مردم در پلیس گذرنامه، مهاجرت و دفاتر پلیس + ۱۰ که بیشترین خدمات در حوزه صدور گواهینامه و گذرنامه بوده است.

وی با بیان اینکه در طرح نوروزی امسال افزایش ۳۰ درصدی جرایم سایبری را شاهد بودیم، تصریح کرد: بخش قابل توجه این جرایم در حوزه کلاهبرداری مالی و فروش اجناس ممنوعه بوده است. بیشترین جرایم نیز در حوزه تلگرام رخ داده است.
معاون اجتماعی ناجا ضمن قدردانی از مرزبانان پرتلاش و خستگی ناپذیر نیروی انتظامی که با دیدگان باز و هوشیار از مرزهای کشور محافظت نموده و از هرگونه تهدید احتمالی پیشگیری نمودند، تصریح کرد: در فرماندهی هواپیمایی نیروی انتظامی نیز تیزپروازان و سبک بالان با ۲۷۰ ساعت و ۴۵ دقیقه پرواز در طی ۳۰۵ سرخی پرواز از طرح های انتظامی و راهنمایی و رانندگی پشتیبانی و در امدادرسانی جاده ای و اورژانسی هوایی ایفای نقش کرده اند.
وی با بیان اینکه طی تماس های شهروندان با سامانه نظارتی ۱۹۷ پلیس شاهد افزایش ۲.۱ درصدی تقدیرها و کاهش ۲۷ درصدی شکایات بودیم، اظهار کرد: از بین پیشنهادات ارایه شده ۲۱۸ پیشنهاد شهروندان جهت اقدام در دستور کار ناجا قرار گرفت.
وی تصریح کرد: ارسال بالغ بر ۳ هزار دقیقه گزارش و خبر رادیویی در حوزه آگاه سازی و اطلاع رسانی، تولید و پخش حدود ۶۰۰ دقیقه برنامه های تلویزیونی که پس از آن نیز در اکثر شبکه های اجتماعی، سایت ها، رسانه ها و جراید این اطلاع رسانی در قبل، حین و بعد از ایام نوروز به سمع و نظر مردم رسید.
سردار منتظرالمهدی اذعان کرد: در همین روزها مرکز افکارسنجی معاونت اجتماعی ناجا مبادرت به انجام پیمایش در گستره کشور در سه استان با حجم نمونه تقریبی حدود ۷ هزار نفر از مسافران و شهروندان نوروز در دو مرحله نیمه اول و نیمه دوم تعطیلات کرد.
معاون اجتماعی ناجا ادامه داد: میزان رضایت آنان از عملکرد پلیس خودشان و همچنین احساس امنیت روانی آنان مورد سنجش و سوال قرار گرفت که یافته ها حکایت از آن دارد خوشبختانه میزان رضایت مردم از عملکرد پلیس در ایام نوروز در حیطه های اطلاع رسانی، حضور فعال و سرعت عمل و همچنین تسهیل در فرآیند آمد و رفت و رفتارهای ترافیکی ۸۴ از ۱۰۰ یا به تعبیری ۱۷ از ۲۰ بوده است.
این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: میانگین احساس امنیت مسافران در ابعاد شش گانه امنیت از حیث امنیت جانی، مالی، ناموسی، روانی، اجتماعی و اخلاقی به صورت قابل توجهی نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است و بیشترین احساس امنیت در حوزه امنیت جانی و روانی بوده است.
به گفته معاون اجتماعی ناجا، این افزایش رضایتمندی و احساس امنیت روانی حاصل هم افزایی سه عامل مهم از جمله بهبود رفتار شهروندان و افزایش احساس مسئولیت و اطلاع رسانی و آگاه سازی سودمند و روشمند رسانه ها به ویژه سایر دستگاه های خدمات رسان بوده است.
سردار منتظر از دستگیری سرشبکه اصلی باند تولید روان‌گردان‌ها به خصوص تولید شیشه خبر داد و گفت: این فرد در حین فرار در فرودگاه امام شناسایی و دستگیر شد و از وی ۷۰ کیلو شیشه به ارزش ۳۵ میلیارد ریال در کارگاه تولید شیشه کشف شده است./گرداب