به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ شرکت امنیتی سیسکو، آزمایشگاه سایبری جدید خود را در کشور هند، به زودی افتتاح خواهد کرد. سخنگوی شرکت، هدف اصلی از تأسیس این پژوهشگاه را ارائه کارگاه‌های آموزشی و فنی بسیار تخصصی به منظور ایجاد مهارت و تجربه مبارزه با خطرات جدید در کارکنان امنیتی این کشور اعلام کرده است. طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، این آزمایشگاه، افراد را به صورت محدود، در شرایط حمله‌ی سایبری قرار می‌دهد و از این طریق، به آموزش داوطلبان در حوزه‌ی امنیت سایبری می‌پردازد. جامعه‌ی هدف این طرح، پرسنل شرکت‌های تجاری، جامعه‌ی دانشگاهی و دولت است.

سیسکو، برای اجرای این طرح، از حدود ۲۰۰ تا ۵۰۰ نوع بدافزار، باج افزار و ۱۰۰ نوع حمله بهره می‌گیرد تا شرایط و تجربه وقوع حمله‌ی سایبری واقعی را شبیه‌سازی کند. دسترسی به این مرکز، از هر نقطه‌ای در جهان، کاملاً میسر است و یک آزمایشگاه پویا، برای با دانش فنی لازم برای تأمین امنیت شبکه‌ها، خواهد بود.

آزمایشگاه امنیت سایبری سیسکو، متخصصان این شرکت و شرکای مختلف آن را در کنار هم جمع آورده است تا آموزش‌های مربوط به شناسایی، دفاع و رفع کامل حمله‌ی سایبری را به مشتری‌ها، ارائه دهند. شبیه‌سازی حملات سایبری، به شرکت‌ها و مؤسسات نیز، آمادگی لازم را برای مقابله با حوادث و حملات برق‌آسای سایبری، می‌بخشد.

از دیگر مزایای مورد اشاره‌ی این طرح، می‌توان به دسترسی آسان مؤسسات و داوطلبان، به کارشناسان و متخصصان زبده‌ی امنیت سایبری شرکت سیسکو، اشاره کرد. این امر، سبب افزایش میزان تعامل شرکت‌های تجاری و دولت‌ها، با موسسه‌ی امنیتی سیسکو خواهد شد./سایبربان