معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی، نسبت به بروز بلوغ زودرس در کودکان به خاطر استفاده بیش از حد از شبکه‌های مجازی، هشدار داد.شبکه های مجازی

به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ منطقه آذربایجان‌شرقی، سعید شبستری خیابانی در جلسه کمیته بیماری‌های خاص و صعب العلاج استان با اشاره به تلاش دولت تدبیر و امید برای پرداخت هزینه‌های دارویی بیماران خاص و صعب االعلاج گفت: دولت‌ مصمم است که با توجه به وضعیت منابع اقتصادی و درآمدی خود، مشکلات این قشر را بیش از پیش رفع کند.

وی افزود: در دو سال گذشته در حدود چهار میلیارد تومان در رابطه با تخفیف به بیماران خاص و موارد مشابه هزینه شده است.

وی اجرای طرح تحول نظام سلامت را یکی از مهم ترین و بهترین عملکردهای دولت تدبیر و امید دانست و تصریح کرد: خوشبختانه با اجرای این طرح، بسیاری از مشکلات در مقایسه با گذشته رفع شده، ولی هنوز با جایگاه مطلوب‌ فاصله داریم که نهایت تلاش خود را در این زمینه نیز به کار خواهیم گرفت.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به نامگذاری سال با عنوان” اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” عنوان کرد: برنامه‌های تمامی دستگاه‌های اجرایی باید مطابق با یک زمان‌بندی خاص پیش برود. به عنوان مثال باید دانشگاه علوم پزشکی تعیین کند که درمانگاه بیماری‌های خاص بیمارستان کودکان چه زمانی تجهیز و تکمیل می‌شود؟‌

‌شبستری در همین راستا اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی فقط در مورد مسایل تولیدی و صنعتی نیست، بلکه در حوزه خدماتی نیز می‌توان نمود توجه به اقتصاد مقاومتی را یافت و در راستای آن تلاش کرد.

‌وی در بخشی از سخنان خود، تعداد بیماران خاص استان را پنج هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: وضعیت ارایه خدمات به این بیماران در دولت گذشته، در شأن یک شهروند نبود و به جرأت می‌توان گفت که نحوه ارائه خدمات و تحویل اقلام دارویی تحول پیدا کرده است.

وی در واکنش به سخنان یکی از مسئولان مبنی بر اخراج بیماران خاص از شغل خود و موارد این چنینی عنوان کرد: مقرر شده بود که اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان یکی از مراکز کاریابی را برای کاریابی بیماران خاص اختصاص دهد.

شبستری بر لزوم افزایش فعالیت‌های فرهنگی و به خصوص استفاده از توان خیرین در رفع مشکلات درمانی بیماران خاص تاکید کرد.

وی در بخشی از سخنان خود با تاکید بر لزوم کنترل کودکان توسط خانواده‌ها در ارتباط با استفاده از فضای مجازی عنوان کرد: کودکان ممکن است ساعت‌ها غرق در فضای مجازی بوده و به هر عکس و فیلم و … دسترسی داشته باشند. خانواده‌ها آگاه باشند که در موارد متعدد، استفاده از فضای مجازی باعث بلوغ زودرس در کودکان شده است.

۵۳ قلم داروی بیماران خاص تحت پوشش بیمه قرار گرفت

مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان‌شرقی از تحت پوشش بیمه قرار گرفتن ۵۳ قلم دارو برای بیماران خاص در هفته‌های اخیر خبر داد.

سردار حسن استوارآذر در جلسه کمیته بیماری‌های خاص استان با تاکید بر لزوم افزایش فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی در راستای آشنایی هرچه بیشتر مردم با بیماری‌های خاص و صعب العلاج عنوان کرد: بر اساس ابلاغیه مرکز، به مناسبت گرامیداشت هفته بیماران خاص، برنامه‌های فرهنگی، رسانه‌ای و به احتمال زیاد ورزشی برگزار می‌شود.

‌وی با بیان اینکه ۱۶ تا ۲۴ اردیبهشت به عنوان هفته بیماران خاص نامگذاری شده است، تصریح کرد: برگزاری جلسه کمیته بیماران خاص استان، برگزاری همایشی با موضوع مشکلات، نیازمندی‌ها و دستاوردهای حوزه بیماران خاص، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی، برگزاری نشست خبری توسط یکی از دستگاه‌های متولی و … از مهم ترین برنامه‌های این هفته است.

‌به گفته وی، برنامه‌های فرهنگی و ورزشی ابن هفته با هدف آموزش خانواده‌ها برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های خاص برگزار می‌شود.

 

منبع : ایسنا