به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ چند روز پیش، مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی، از انجام یک حمله سایبری بسیار پیچیده به زیرساخت‌های این رژیم خبر دادند و مدعی شدند که در مراحل ابتدایی، موفق به دفع حمله شده‌اند. در گزارشی که در ساعات ابتدایی در مورد این حمله منتشر شد، بیان شد که عملکرد گروه هکری که در پشت این حمله قرار داشته است، مشابه با گروهی به نام OILRIG بوده که سابقه انجام چندین حمله سایبری به اسرائیل را داشته است. مقامات رژیم صهیونیستی معتقدند که این گروه هکری، از جانب دولت ایران پشتیبانی می‌شود. حال در جدیدترین گزارش، اسرائیل به‌صورت قطعی، اتهام این حمله را متوجه ایران ساخته و گزارش تکمیلی آن را به نتانیاهو ارائه کرده‌اند. البته آن‌ها، اعلام کردند که تحقیقات تکمیلی دراین‌باره در حال انجام است.

به ادعای مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی، پیچیدگی حملات سایبری اخیر به این رژیم، علت محکمی برای وجود یک پشتوانه دولتی در این حمله است. بر این اساس، رژیم صهیونیستی، از اینکه گروه هکری که در پشت این حملات قرار دارد از جانب دولت ایران حمایت می‌شود، مطمئن است.

مقامات رژیم صهیونیستی، در موارد مختلفی، ایران را به انجام حملات سایبری به زیرساخت‌های این رژیم متهم کرده‌اند و این موضوع، همواره از جانب مقامات کشورمان، با واکنش خاصی مواجه نشده است. البته در این حمله نیز، مقامات رژیم صهیونیستی، هنوز سند مستحکمی در اثبات این ادعای خود ارائه نکرده‌اند و تنها به بیان پاره‌ای از ابهامات و اتهامات بی‌اساس بسنده کرده‌اند. البته آن‌ها معتقدند که حمله مذکور، در مراحل ابتدایی دفع شده و مهاجمان نتوانسته‌اند به اطلاعات مهمی از دولت اسرائیل دست پیدا کنند./سایبربان